krtań Polip

Patrzysz na wiadomości wyszukane dla frazy: krtań Polip

Temat: GLEJAK - NOWOTWÓR GŁOWY - macie jakieś doświadczenia?
Witam ponownie

Jakiś czas temu pisałem, że u mojej mamy stwierdzono nowotwór mózgu postaci glejowej. Guz ten wycięto 11 lutego i podczas badań w trakcie operacji stwierdzono, że jednak nie jest to glejak, tylko przerzut, prawdopodobnie z płuc. Po 3 tygodniach przyszły z Łodzi wyniki potwierdzające, że jest to przerzut. Po konsultacjach lekarze doszli do wniosku, że nie jest to przerzut z płuc. Zrobiomo USG i również stwierdzono, że tutaj nie ma ogniska. Zbadał mamę ginekolog, który też stwierdził, że wszystko jest w porządku. Natomiast laryngolog podczas badań znalazł w nosie jakiegoś polipa. Pobrano jego próbki (wyniki będą za 2 tygodnie), a samego polipa wycięto. Mamę wypisano ze szpitala ze skierowaniem na radioterapię do szpitala onkologicznego.

Jednak nie znaleziono ogniska przerzutu. Co dalej robić? Jakie badania jaszecze wykonać? Jeden dobry onkolog mówił, że przerzut mógł być: z płuc, gardła, krtani, ślinianek koło gardła oraz z jelita grubego.

Wynik badań patomorfologicznych z Łodzi:

Carcinoma male differentiatum non microcellulare metastaticum. Co to takiego?

Doradźcie, co dalej robić, bo czuję, że lekarze nie zrobili wszystkiego i sprawę po prostu olewają.Temat: Złamana przegroda nosowa a kategoria zdrowia
Witam serdecznie!
Mam pytanie. Byłem na Komisjii wojksowej w Kołobrzegu. Po przebadaniu przez lekarza laryngologa w karcie zapisał taki punkt :
§ 26 p 6
Znalazlem do tego objasnienie:

NOS, GARDŁO, KRTAŃ

§ 26 punkt:

1. kategoria A - Polipy nosa lub przerosty muszli nosowych, nieznacznie upośledzające drożność nosa
2. kategoria A - Polipy nosa lub przerosty muszli nosowych, upośledzające drożność nosa
3. kategoria A - Skrzywienie przegrody nosa nie upośledzające drożności nosa
4. kategoria A - Skrzywienie przegrody nosa upośledzające drożność nosa
5. kategoria A - Zwężenie nozdrzy (przednich i tylnych) nieznacznie upośledzające drożność nosa
6. kategoria D - Zwężenie nozdrzy (przednich i tylnych) upośledzające drożność nosa
Moje pytanie jest takie czy jestem odrazu zwolniony ze sluzby wojskowej i dostaje kategorie "D" jezeli jadąc na komisje nie mialem zadnych dokumentów związanych z tą chorobą, gdyż nie wiedzialem że mnie to dyskwalifikuje?
Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje pozdrawiam!!!

Poprawiłem tytuł by lepiej odzwierciedlał treść postu Najlepiej jest jeżeli sformułujesz taki tytuł, by można było zorientować się o co w poście chodzi. (Ułatwia to innym znalezienie informacji)
Nie piszemy WIELKIMI literami, ( nie krzyczymy) dotyczy również tytułów

P_E
Temat: LUŹNE ROZMÓWKI I SWOBODNE GADKI PO BISKUPCU ;)

Czyżbyś mnie wyciągała na miasto?

jutro ustawka pod Arkadia!!! o 9:00 rano

ide kupić duzo sera na founde bo w sobote impreza z okazji pierwszych urodzin mojego polipa (takiego polipa miałm sobie w krtani i mi go rok temu zabrali w szpitalu. zli ludzie. na stepińskiej) i urodzin kolegi, i wolnej chaty drugiego kolegiTemat: Choroby mowy
Cześć.
Czy wie ktoś z Was czym różni się choroba krtani jaką jest : "polip krtani" od innej choroby "polip fałdów głosowych". A może jest to ta sama choroba ??.

Dziękują za odpowiedź. pozdrawiam.
Cześć.Temat: Choroby mowy
Może to kwestia umijescowienia polipa. Struny głosowe owszem, znajdują się w krtani, ale nie są jedynym jej elementem - znajdują się przecież w przewodzie oddechowym. Dla przykładu - język też jest w buzi, ale czy polip w jamie ustnej to to samo co polip języka?Temat: kaszel od 15 lat!
Witam Pani Basiu
Nie zawsze zmiany w płucach czy oskrzelach są przyczyną kaszlu.
Czasem to wydzielina spływająca po tylnej ścianie gardła jest w stanie zalegać i prowokować do kaszlu. Jest to efekt produkcji wydzieliny przez zmienioną błonę śluzową zatok przynosowych, co może być efektem przewlekłego zapalenia zatok, także na podłożu alergicznym, lub być związane z obecnością polipa w zatoce przynosowej.
Stąd moja propozycja jest taka, żeby obejrzał Panią laryngolog lub wcześniej alergolog (o ile jest możliwość, że cierpi Pani na alergię).
W takich sytuacjach czasem dużą ulgę przynosi nawilżanie śluzówek nosa roztworem wody morskiej, a dodatkowo rozrzedzana i wypłukiwana jest wydzielina zalegająca w zatokach. Można też spróbować domowych inhalacji (z inhalatora lub babcinym sposobem ).
Z tego co Pani pisze, że obie z córką macie podrażnione gardło, to warto nawilżać powietrze w mieszkaniu i często je wietrzyć. Możliwe, że za część dolegliwości odpowiedzialne jest wysuszenie śluzówek.

Drugą możliwą przyczyną kaszlu, jaka mi przychodzi do głowy jest tzw. refluks krtaniowo-gardłowy. Mechanizm jego powstawania jest taki sam jak przy refluksie żołądkowo-przełykowym, tzn. kwaśna treść z żołądka dostaje się do przełyku, a czasem wyżej do wysokości krtani. Do objawów tego rodzaju refluksu należą m.in. chrypka, gęsta wydzielina lub po prostu wydzielina, która daje dyskomfort, podrażnienie gardła, uczucie "kulki" w gardle, konieczność ciągłego chrząkania lub odkrztuszania. Z reguły nie towarzyszą temu tradycyjne objawy refluksu przełykowego, czyli zgaga, odbijania itp.
Jeśli Pani objawy nasilają się w pozycji płaskiej to możliwe, że problemem jest właśnie refluks. Ocena należy do laryngologa, i nie zawsze udaje się to osiągnąć jedynie na podstawie "zwykłego badania" (przy pomocy lusterka), czasem konieczna jest laryngoskopia (czyli obejrzenie krtani i strun głosowych za pomocą specjalnego endoskopu). Zresztą do tej pory nie ma określonej jednej metody, która pozwala postawić rozponanie.
Może Pani porozmawiać z lekarzem na temat zastosowania leków zmniejszających stężenie kwasu solnego w żołądku (np. omeprazolu, lanzoprazolu) i zobaczyć czy po około 2 tygodniach nie odczuje Pani ulgi.

Tyle jestem w stanie doradzić na odległość
PozdrawiamTemat: Problem laryngologiczny.
Byliśmy dzisiaj w klinice,stwierdziłam że nie będe czekać na ten majowy
termin,weszłam do gabinetu,przedstawiłam sytuację i zapytałam wprost czy doktor nas
przyjmie,mieliśmy 2 skierowania,do laryngologa i foniatry,laryngolog oschle nas
potraktowała i powiedziała no i co z tego że wizyta w maju,trzeba czekać i
tyle,to ja mówię może chociaż pani doktor zobaczy skierowanie,to ona na to niech
pielęgniarka zerknie a stałam nad nią z tym skierowaniem w ręku,oczywiście nie
przeczytała i nie przyjęła,potem poszliśmy do foniatry,też z wejścia że nie
przyjmie i w ogóle bo zaraz musi leciec na blok operacyjny,a czekały dosłownie 3
osoby tylko,wybłagałam ją to w końcu powiedziała że mam czekać,może za dwie
godziny nas przyjmie,przyjęła ekspresowo w ciągu dosłownie 10 min tych 3
pacjentów,zamknęła gabinet i poszłaaaa.W końcu jednak wróciła i nas
przyjęła,dowiedziałam się tyle że ma bardzooo brzydką krtań i migdały,wręcz
grzybicę,jakieś polipy,narośla,pobrała wymaz z migdałów,przepisała Bioparox i za
3 tyg.jak będzie wynik mamy stawić się do kontroli to zadecyduje co dalej.No i
jestem zła na naszą alergolog bo mały jest alergikiem i jak skończył pół roku
życia strasznie chorował,praktycznie rok czasu z przerwami leżeliśmy w szpitalu
na powtarzające się zapalenie płuc z dusznościami,stwierdzono astmę oskrzelową i
od tej pory był pod opieką alergologa,gdzieś ok 2,5 roku życia nabrał odporności
i przestał chorować ale alergolog cały czas utrzymywała sterydowy lek wziewny
Flixotide,co prawda była to minimalna dawka i podawana przez tubę inhalacyjną
ale to jednak steryd,i chociaż alergolog twierdzi że to nie od tego to pediatra
i foniatra mówią że na pewno tak długie podawanie tego leku ma na to wpływ.W
każdym bądź razie lek odstawiliśmy.Zobaczymy co będzie dalej.
Przraża mnie znieczulica lekarzy i to jeszcze wobec dzieciTemat: Patologia głosu
Patologia głosu

Choroby narządu głosowego mogą występować z kilku powodów, zarówno natury anatomicznej, jak i funkcjonalnej. Choroby wynikające z zaburzeń anatomicznych nie podlegają rehabilitacji głosowej i nie zależą od techniki fonacyjnej. Są to wszelkiego rodzaju wrodzone zaburzenia rozwojowe krtani, zniekształcenia mechaniczne na skutek rożnych urazów, powodujące zwykle upośledzenia czynności mięśni krtaniowych, zniekształcenia mechaniczne na skutek różnych urazów, powodujące zwykle upośledzenie czynności mięśni krtaniowych, choroby o etiologii onkologicznej, zaburzenia czynnościowe wywołane gruźlicą, chorobami reumatycznymi, patologią gruczołów dokrewnych.

Chrypka (dysfonia)- jest to zmiana barwy głosu na twardy, niższy, bezdźwięczny, o nieczystej intonacji. Czasami powodem chrypki jest nagromadzenie śluzu na więzadłach głosowych, wówczas wystarczy odkaszlnięcie, by uczucie chrypki usunąć. Uporczywa chrypka jest objawem obrzęku strun głosowych bądź niewydolności mięśnia głosowego. Często chrypka powstaje z domieszkami szumu, wywoływanego przez przechodzące powietrze w wyniku niedomykania się strun głosowych. Pojawia sitakże wówczas, gdy struny głosowe drgają z różną częstotliwością i na skutek ich interferencji tworzy się nowa nieregularna fala dźwiękowa.

Bezgłos (afonia)- to zanik głosu wywołany niedowładem mięśni krtaniowych. W sytuacji nie patologicznej, w czasie wdechu, mięśnie zwierające i napinające struny głosowe ulegają zwiotczeniu, ich aktywność zaczyna się w chwili wydechu. W stanach chorobowych, szczególnie w sytuacji , gdy mięśnie są osłabione, nie dochodzi do napięcia strun głosowych w fazie wydechu. Struny głosowe pozostają we wzajemnym oddaleniu i mimo prób fonacyjnych nie powstaje dźwięk, tylko odgłos przypominający szept. Aktywny jest wówczas oddech i narządy artykulacyjne, źródło dźwięku pozostaje zaś nieaktywne. Afonia bywa także pochodzenia anatomicznego i jest następstwem zewnętrznego uszkodzenia mięśni krtani.

Choroby wynikające z wadliwej fonacji

Niewydolność głośni zwana też niedomykalnością strun głosowych- jest to stan, w którym struny głosowe nie stykają się na całej długości. Powstaje wówczas szczelina, przez którą przedostaje się powietrze nie zmienione w falę akustyczną. Całkowite zwiotczenie mięśni napinających więzadła głosowe powoduje afonię.
Znane są dwa rodzaje niewydolności głośni:
- Niewydolność wynikająca z zaburzeń psychofizjologicznych i różnego rodzaju przeczulic
- Niewydolność będąca typową chorobą zawodową występującą jako objaw zmęczenia głosu wskutek przeciążenia czynnościowego aparatu głosowego. Choroba ta pojawia się także, gdy w czasie zapalenia krtani bądź tchawicy wykorzystujemy głos bardziej niż przeciętnie.
Guzek śpiewaczy zwany też guzkiem krzykaczy – zgrubienie na brzegu struny głosowej. Zwykle jest ono następstwem opisywanych powyżej nieprawidłowości wynikających z nadmiernego zwierania strun głosowych w czasie fonacji.

Choroby niezależne od fonacji

Zapalenie krtani jest to choroba powierzchniowa błony śluzowej krtani. Często choroba ta wywołana jest przegrzaniem bądź oziębieniem, czasami pojawia się jako następstwo zapalenia gardła czy anginy ropnej. Objawy to chrypka i bolesne pieczenie w obrębie krtani, poczucie suchości oraz podwyższenie temperatury ciała.

Przewlekłe zapalenie krtani zwykle jest następstwem nie leczonego zapalenia krtani. Na błonie śluzowej pojawiają się szaro zabarwione zgrubienia (polipy). Leczenie jest długotrwałe i odbywa się pod stałą opieką foniatry.

Alergiczne choroby krtani objawy choroby podobne jak w opisanych wyżej schorzeniach. Objawy te nie ustępują po zastosowaniu typowych medycznych procedur, mają charakter stały, nasilają się przy wzmożonej aktywności alergenów. U chorych bardzo często obserwuje się powracające chrypki oraz niewydolność narządu głosowego.
Temat: 1
Witam, mam problem juz od 6 lat, poczatkowo nie potrafiłam stwierdzic co jest przyczyna ogólnych moich dolegliwości lecz po czasie okazało się że głowna przyczyna lezy w zatokach. Mianowicie kilka lat tem zaczęło mi się ciężko oddychac, miałam kłucia w mostku, kaszel i suchość w płucach, nie potrafiłam określic przyczyny moich dolegliwości, pewien lekarz dał mi skierowanie do laryngologa bo stwierdził po klusce w gardle ze to spływanie z zatok,od tamtej pory mam ciągłe uczucie duszności i czucie jakbym płuca miała wypełnione śluzem, czsem odksztuszam śluzowo ropna wydzieline, mam ucisk na klatke piersiową, lekarzeb stwierdzaja ze to poprostu zespól zatokowo oskrzelowy, miałam trudnosci z oddychaniem do tego stopnia i trudnosc z odksztuszaniem ze dostałam antybiotyk Xorimax i przeszło mi na 3 miesiące,po tym czasie wszystko wróciło, posłam do laryngologa a na przeswietleniach zatok miałam tylko obrzek śluzówki zatok szczękowych więc nic zbytnio nie mogła stwierdzic, dala mi jakis 3 dniowy antybiotyk który kompletnie nic nie pomogł,pojechałam za granice na 3 miesiace leczyłam sie tam ciagle otrivinem, ibupromem zatoki i ciagle leki rozrzedzajace wydzieline, wymiotowałam przezroczystym czasem białym lekko śluzem bo było go tykle ze miaął pokryty i zawalony cały przelyk, zołądek i płuca,przynajmniej tak sie czułam, ciagłe mocne bicie serca i uczucie silnej dusznosci.przykechałam z zagranicy a lekarze ciale nie wiedzieli co mi jest,dostałam 4 rozne antybiotyki ktore nic nie pomogły,sluz był ciąle, zaczynałam dusic sie do tego stopnia ze musieli rodzice wezwac karetke, zabrali mnie, poczatkowo stwoierdzili po braniu antybiotyków ze to grzybica,zostawilimnie i robili badania na nerki,serce,wymazy i nic nie wychodziło a ja wciaz sie dusiłam,nie mogłam odksztusic tego co zalega mi w gardle i tchawicy bo wydzielina była bardzo gesta i kleista, tylko jak zwymiotowałam robiłomi sie na chwile lepiej a sluz był tak kleisty ze mozna było go rozciągać na pół metra. Dawali mi flegaminke czasem w nocy dali mi 25 ml syropu wyksztusnego ale nie byklo tak ze moglabym normalnie funkcjonowac, zrobili mi endoskopie i widzieli tykko jakies pojedyncze białe grudki mogace byc zejsciowymi zmianami grzybiczymi(ale nie wiedzieli co to jest) po endoskopii z wyjeciem rury wyleciałami ogromna klucha galaretowatej przezroczystej wydzeliny ktorą zbagatelizował gastrolog. daliu mi flumycon przez kilka dni, zaznaczam ze miałam i mam dalej biały nalot na jezyku.nastepieni zbadali tarczyce i wyszła horoba Hasimoto a kolejnie zatoki i zajeta prawa zatoke szczekowa przez polipa (całą), wydaje mi sie natomiast ze miałąm dolegliwosci po lewej stronie ciagle po lewej stronie gardła zalega wydzielina u góry i lewa mi bardziej zatyka a takze nia miałąm wechu tez na lewą.wypuscili mnie ze szpitala, zrobiłam TK która wykazała takze małego polipa w drugiej zatoce (lewej), zrobiłam testy alergiczne (ujemne), miałam podejrzenie astmy i bronchoskopie ze wzgledu na dziwny kaszel, wynik to obrzek śluzówki oskrzeli i przewlekły niezyt.mineło pół roku zrobiłam posiew plwociny spływjącej z zatok bakteria E.Coli (wybrałam troszkę ropy) iotyk ale znowu brak poprawy,stosowałam ciagle sterydy do nosa, wydzielina przezroczysta lepka spływa do tej pory, miałam płukanie zatok Hydrokortyzolem, poprawiło droznośc ale spływania nie zlikwidowało, mam ciąle przekrwione gardło i zapalenie krtani.mam przewlekłe niby zapalenie zatok ale nie wiem w sumie od czego,od czego wziłeły sie polipy gdzie w sumie obraz radiologiczny niczego nie wykazał oprócz obrzeku śluzówki, i czemu pecznieje mi ciągle ten glut w zatokach i spływa a w połączeniu z moja normalną slina powoduje ze jest ona galatretowata, co to moze byc i jak sie tego pozbyc. aktualnie biore flumycon juz 9 dni i mam jeszcze 14 poniewaz mam serkowate upławy, grzybicze zmiany na skórze w postaci bialych plamek, ssam wit E 400 , pije aloes, i citrposept (jak go wypije wychodzi mi z oskrzeli glutowata biaława wydzielina ale nie zatrzymuje spływania z zatok śluzy) i od 2ch dni Paraprotex, jestem bezsilna, chodzi mi tylko o oskrzela bo to one nie daja mi zyć, wzięłam urlop zdrowotny na studiachbo nie dawałam rady sie skupic rzez ta ciągła duszność i draznienie na płucach jakby mi cos do nich ciągle napływało i jakbym nie mogła temu zapobiec, operacje mam wyznaczona na luty nastepnego roku, jedni lekarze mowia ze tylko ona moze mi pomoc a inni ze to nie zlikwiduje mojego spływania, zazanzcam ze miała je juz przed polipami, co jest przyczyna gestnienie wydzieliny w tych zatokach, sterydy nie działąja, xylometazolin doraznie, mam rzężenia na płucach i moj lekzrz osłuchujac mnie mowi ze na pierwszy rzut oka wygląda mu to na astme.co robic??od czasu do czasy zauwazam szare skrzepki przy wydmuchiwaniu nosa z białą sklejona wydzielina.Temat: moje eksperymenty z odziaływaniem pola magnetycznego
Alfabet schorzeń
Działanie materaca od A do ZAlfabet schorzeńSkutecznie możesz wspomóc leczenie przypadłości, których przyczyną jest nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, krwionośnego oraz płynów ustrojowych. Szczególnie zbawienny wpływ materaca EFL odczujemy w przypadku:

A - Anemii, apatii, alergii, astmy, artretyzmu

B - Bólów pochodzenia reumatycznego, braku odporności

C - Chorób sercowo- naczyniowych, cukrzycy

D - Drętwienia kończyn

E - Energetycznego wyczerpanie organizmu

F - Fizycznej niewydolności

G - Gojenia się powolnego ran

H - Hormonalnego rozstroju organizmu

I - Immunologicznych zaburzeń

J - Jelita cienkiego niewłaściwej motoryki

K - Kłopotów alkoholowych

L - Limfatycznych schorzenia, lęku

M - Migreny, miażdżycy

N - Niegojących się rany, napięcia nerwowego, nadciśnienia krwi

O - Oparzeń otyłości, osadzania się płytek cholesterolowych

P - Problemów z niespokojnym snem

R - Reumatycznych dolegliwości

S - Szkodliwego działania żył wodnych

T - Trudności z oddychaniem

U - Udarów mózgowych

W - Wysiłku fizycznego

Z - Złamania, zatrucia i zakwaszenia organizmu

Działanie MagneTouch od A do ZA - Alergie, alkoholizm, arterioskleroza (stwardnienie tętnic), artretyzm, astma

B - Bezsenność, białaczka, biegunka i dyzenteria, ból, bronchit

C - Celulity- odkładanie się tłuszczu, choroba morska, cukrzyca

D - Depresja, dziąsła- krwawienie i puchnięcie

E - Epilepsja

G - Gardło, głowa--ból, migrena oraz zawroty, gorączka, gruźlica, grypa, guz piersi, grzybica

H - Hemoroidy, przetoka (fistula)

K - Kamienie w woreczku żółciowym, kaszel, katarakta, kolka, konstypacja (zaparcia), konwulsje, kostki- opuchlizna, krzyż- ból (lumbago)

L - Leukodermia

Ł - Łokieć tenisisty, łuszczyca( psoriasis)

M - Macica-upławy, menopauza, menstruacja, mięśnie - słabe, moczowe problemy,

N - Nadciśnienie i niedociśnienie krwi, nadwerężenie ścięgien i mięśni, nerki, problemy oraz kamienie, nerwobóle, nerwowość, niepokój (lęk), niestrawność, nudności,

O - Obrzmiałość lub pękniętych brodawek sutkowych, okrężnica - nabrzmienie oraz zapalenie, opryszczka wargowa, opuchlizna wewnątrz- i zewnątrzkomórkowa, otyłość

P - Paraliż twarzy, pęcherz moczowy - zapalenie, pęcherzyk lub kamień żółciowy, płuca - zakażenie, polip, poparzenie, półpasiec, prostata - powiększenie, przepuklina, przeziębienie

R - Rak, reumatyzm, ropotok, rozedma, rwa kulszowa, rzeżączka,

S - Serce, skaza moczanowa (podagra), spazmy mięśni, stopy - puchnięcie oraz puchlina wodna, stres, struma (wole), syndrom chronicznego przemęczenia, świnka, szyja - sztywność
oraz naderwanie kręgu

T - Tarczyca - nadczynność, tkanka bliznowa, toczeń, torbiel jajników, trądzik, trzustka

U - Ukąszenia insektów, uszy - ból

W - Wapń - odkładanie się, węzły limfatyczne, wodniak jądra, wyprysk (egzema), wzdęcie (bębnica), wzrost fizyczny dziecka - pobudzanie

Z - Zaburzenia emocjonalne, zaburzenia w oddawaniu moczu, zaburzenia w trawieniu, zaburzenia w uczeniu się, zakażenia, zapalenie kręgów, zapalenie krtani, zapalenie migdałków, zapalenie opłucnej, zapalenie płuc, zapalenie torebek stawowych, zapalenie zatok, zatrucia, zęby - bóle oraz ropień, złamanie kości, zranienia, żołądek i bóle gastrojelitowe, żółtaczka

Lecznicze efekty MagneTouch są niewątpliwe, nie mogą jednak w niektórych schorzeniach stanowić podstawy leczenia.
WSTECZ
Powyższe pochodzi ze strony producenta /podaję to tylko jako dowód-wynik potwierdzony medycznie/
http://perfectharmony.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=255&Itemid=231
Każdy we własnym zakresie jest w stanie sam sobie zrobić tanim kosztem/prawie za friko i sam materac i wszelkie inne magnetyczne urządzenia nazywane tu w sposób wysoce skomplikowany dla dodania powagi.
W powyższym jest jedna bardzo istotna uwaga:S - Szkodliwego działania żył wodnych a z tego wynika że nawet naukowcy już zaczynają zdawać sobie sprawę z istnienia astrala i jego wpływu na zdrowie-żyły wodne to nic innego jak astral,szlaki astralne ,byty astralne,albo też i duchy ci ągnące z nas energię.Temat: I co na to "dietetycy"? Bardzo śmieszne...
Robi a może to Ciebie przekona,ale wiem że Ty możesz miec inne zdanie
i masz ku temu prawo ale nie wmawiaj nikomu ,tych zalet mleka.Człowiek powinien zjadac tylko przetwory z mleka,a nie mleko.

MLEKO CICHY MORDERCA
« : 2006-12-06, 18:22:26 »

--------------------------------------------------------------------------------
Jestem zszokowany po przeczytaniu opracowania dr Nand Kishore Sharma
pt. "Mleko cichy morderca".

Autor tej książki jest rewolucjonistą w dziedzinie zdrowia. Realizując swój rewolucyjny program wyrwał tysiące rodzin w Indiach i innych krajach z kręgu ignorancji, chorób i lekarstw i wizyt u lekarzy. Jest gorącym orędownikiem naturalnej sile uzdrawiającej, naturalnego odżywiania i takiegoż sposobu życia. Dr Sharma jest pierwszym w Indiach lekarzem leczącym nowotwory metodami naturalnymi i jest w tej dziedzinie niekwestionowanym autorytetem. Skutecznie wyleczył tysiące pacjentów cierpiących na raka i na inne poważne schorzenia. Zyskał szerokie uznanie wyrażane przez prasę telewizję i znane osobistości, w tym prezydenta Indii. Obecnie jest dyrektorem Fundacji Naturalnego leczenia Nowotworów w New Delhi Przytaczam tylko niewielki skrót w/w książki
Mleko nie jest odpowiednim pożywieniem, mimo że ludzie zostali o tym przekonani. Zanim zapoznamy się z wypowiedziami autorytetów na temat skutków spożywania mleka, zastanówmy, czym jest mleko. Otóż nie jest ono naturalnym pożywieniem człowieka i spożywając je, musimy być przygotowani na karę za łamanie Praw Natury. Karą są następujące choroby:
katar, katar sienny, astma, zapalenie oskrzeli, przeziębienia, wycieki z nosa, słaby wzrok, katarakta, nadwaga, infekcje ucha, bóle głowy, niestrawność, alergia, biegunka, zaparcie, palpitacje i inne poważne choroby serca, wysokie ciśnienie, kamienie nerkowe, artretyzm, zapalenie kręgosłupa, guzy a przede wszystkim rak.
Co napisał na ten temat Prof. Pierre-Henri Rolland cytat
"Mleko zawiera kazeinę, rodzaj proteiny, która produkuje w organizmie niesłychanie szkodliwą molekułę zapychającą naczynia krwionośne - homocysteinę. Blokuje ona żyły i tętnice, a także osłabia tkankę łączną. Spożywanie mleka przyspiesza, zatem wszelkie choroby krążenia i zawały serca"
Moje spostrzeżenie Dr Kwaśniewski tylko bardzo oględnie w swoich pracach wypowiadał się na temat, żeby nie pić mleka, bo nie jest przeznaczone dla ludzi, ale to mało a nawet bardzo mało, o czym mogłem się przekonać czytając tę bardzo interesującą książkę. Wiele do myślenia mnie i Wam powinno świadome zwiększenie ryzyka następujących chorób przez osoby spożywające mleko cytuję:
Zagrożenia zdrowotne
Bóle głowy słaba pamięć. Anemia mózgu otępienie. Zaćma. Słaby wzrok. Nieżyt uszu wczesna głuchota. Polipy /zapalenie zatok przeziębienia/.
Zapalenie kręgosłupa. Kaszel /zapalenie migdałków/ świnka, zapalenie krtani.
Zaburzenia tarczycy. Unieruchomienie barku wskutek zapalenia tkanek około barkowych. Astma /zapalenie oskrzeli/ zapalenie płuc, gruźlica. Zaburzenia wątroby kamienie żółciowe. Dusznica /miażdżyca wysokie ciśnienie, zawał.
Kamienie nerkowe. Wiatry /silne zaparcia czerwonka, hemoroidy, zapalenie okrężnicy. Włókniaki maciczne i jajnikowe.
Zapalenie i powiększenie gruczołu krokowego. Obfite upławy białe. Zwyrodnienie kręgów lędźwiowych. Zapalenie kości i stawów. Złogi wapniowe. Wyrośle kostne.
Naukowcy są niewolnikami organizacji gospodarczych i przemysłu mleczarskiego. Jeżeli prawdziwie niezależni naukowcy wypowiadali się na temat niewłaściwości picia mleka, to ich głosy były bez skrupułów wyciszane.
SKĄD MY TAKIE WYCISZENIA ZNAMY! (Morgano)
W przedziwny i niezrozumiały sposób narodziło się przekonanie, że niemowląt nie należy karmić piersią a krowa stała się ich matką zastępczą.
Ta cała sprawa picia mleka to wyłącznie kampania reklamowa stworzona z premedytacją, mająca na celu osiągnięcie coraz większych zysków przez przemysł mleczarski, a lekarze podtrzymują to pseudo twierdzenie o konieczności spożywania mleka.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym wydaniem to książkę tę wydała
Oficyna wydawnicza SPAR
Wydanie II Warszawa 1999 stron 200 cena 20 złotych Tytuł oryginału
"Milk - a silent Killer,”•Jeżeli Was tym zaciekawiłem a informacji w tej książce jest jeszcze trochę więcej kończę ten biały mleczny horror.
Pozdrowienia MorganoTemat: Mleko cichy morderca
Jestem zszokowany po przeczytaniu opracowania dr Nand Kishore Sharma pt."Mleko
cichy morderca".
Autor tej książki jest rewolucjonistą w dziedzinie zdrowia. Realizując swój
rewolucyjny program wyrwał tysiące rodzin w Indiach i innych krajach z kręgu
ignorancji, chorób i lekarstw i wizyt u lekarzy. Jest gorącym orędownikiem
naturalnej sile uzdrawiającej, naturalnego odżywiania i takiegoż sposobu życia.
Dr Sharma jest pierwszym w Indiach lekarzem leczącym nowotwory metodami
naturalnymi i jest w tej dziedzinie niekwestionowanym autorytetem. skutecznie
wyleczył tysiące pacjentów cierpiących na raka i na inne poważne schorzenia.
Zyskał szerokie uznanie wyrażane przez prasę telewizję i znane osobistości, w
tym prezydenta Indii. Obecnie jest dyrektorem Fundacji Naturalnego leczenia
Nowotworów w New Delhi Przytaczam tylko niewielki skrót w/w książki
Mleko nie jest odpowiednim pożywieniem, mimo że ludzie zostali o tym przekonani.
Zanim zapoznamy się z wypowiedziami autorytetów na temat skutków spożywania
mleka, zastanówmy czym jest mleko. Otóż nie jest ono naturalnym pożywieniem
człowieka i spożywając je, musimy być przygotowani na karę za łamanie praw
Natury. Karą są następujące choroby:
katar, sienny, astma, zapalenie oskrzeli, przeziębienia, wycieki z nosa, słaby
wzrok, katarakta, nadwaga, infekcje ucha, bóle głowy, niestrawność, alergia,
biegunka, zaparcie, palpitacje i inne poważne choroby serca, wysokie ciśnienie,
kamienie nerkowe, artretyzm, zapalenie kręgosłupa, guzy a przede wszystkim rak.
Co napisał na ten temat Prof. Pierre-Henri Rolland cytat
"Mleko zawiera kazeinę, rodzaj proteiny, która produkuje w organizmie
niesłychanie szkodliwą molekułę zapychającą naczynia krwionośne - homocysteinę.
Blokuje ona żyły i tętnice, a także osłabia tkankę łączną. spożywanie mleka
przyspiesza zatem wszelkie choroby krążenia i zawały serca"
Moje spostrzeżenie Dr Kwaśniewski tylko bardzo oględnie w swoich pracach
wypowiadał się na temat, żeby nie pić mleka bo nie jest przeznaczone dla ludzi,
ale to mało a nawet bardzo mało o czym mogłem się przekonać czytając tę bardzo
interesującą książkę. Wiele do myślenia mnie i Wam powinno świadome zwiększenie
ryzyka następujących chorób przez osoby spożywające mleko cytuję : Zagrożenia
zdrowotne
Bóle głowy słaba pamięć. Anemia mózgu otępienie. Zaćma. Słaby wzrok. Nieżyt
uszu wczesna głuchota. Polipy /zapalenie zatok przeziębienia/.
Zapalenie kręgosłupa. Kaszel /zapalenie migdałków/ świnka, zapalenie krtani.
Zaburzenia tarczycy. Unieruchomienie barku wskutek zapalenia tkanek około
barkowych. Astma /zapalenie oskrzeli/ zapalenie płuc, gruźlica. Zaburzenia
wątroby kamienie żółciowe. Dusznica /miażdżyca wysokie ciśnienie, zawał.
Kamienie nerkowe. Wiatry /silne zaparcia czerwonka, hemoroidy, zapalenie
okrężnicy. Włókniaki maciczne i jajnikowe.
Zapalenie i powiększenie gruczołu krokowego. Obfite upławy białe. Zwyrodnienie
kręgów lędźwiowych. Zapalenie kości i stawów. Złogi wapniowe. Wyro śle kostne.
Naukowcy są niewolnikami organizacji gospodarczych i przemysłu mleczarskiego.
Jeżeli prawdziwie niezależni naukowcy wypowiadali się na temat niewłaściwości
picia mleka, to ich głosy były bez skrupułów wyciszane.
SKĄD MY TAKIE WYCISZENIA ZNAMY! (Morgano)
W przedziwny i niezrozumiały sposób narodziło się przekonanie, że niemowląt nie
należy karmić piersią a krowa stała się ich matką zastępczą.
Ta cała sprawa picia mleka to wyłącznie kampania reklamowa stworzona z
premedytacją, mająca na celu osiągnięcie coraz większych zysków przez przemysł
mleczarski, a lekarze podtrzymują to pseudotwierdzenie o konieczności spożywania
mleka.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym wydaniem to książkę tę wydała
Oficyna wydawnicza SPAR
wydanie II Warszawa 1999 stron 200 cena 20 złotych Tytuł oryginału
"Milk - a silent Killer"
Jeżeli Was tym zaciekawiłem a informacji w tej książce jest jeszcze trochę
więcej kończę ten biały mleczny horror. Pozdrowienia Morgano

..Temat: MLEKO
Użytkownik "Zjan" <janziabek@wp.pl> napisał w wiadomości news:b93dlo$1g9i$1@tryton.plocman.pl...


From: "malutenka" <plywaczka@rozi.pl
Subject: MLEKO
Czy ktos moglby mi powiedziec cos na temat mleka? Oczywiscie tego
najtlustszego jakie mozna dostac w sklepie, czyli 3,2%
m a l u t e n k a
Witaj

Jestem zszokowany po przeczytaniu opracowania dr Nand
Kishore Sharma pt."Mleko cichy morderca".
Autor tej książki jest rewolucjonistą w dziedzinie zdrowia. Realizując swój rewolucyjny program wyrwał tysiące rodzin w
Indiach i innych krajach z kręgu ignorancji, chorób i lekarstw i wizyt u lekarzy. Jest gorącym orędownikiem naturalnej
sile uzdrawiającej, naturalnego odżywiania i takiegoż sposobu życia. Dr Sharma jest pierwszym w Indiach lekarzem
leczącym nowotwory metodami naturalnymi i jest w tej dziedzinie niekwestionowanym autorytetem. skutecznie wyleczył
tysiące pacjentów cierpiących na raka i na inne poważne schorzenia. Zyskał szerokie uznanie wyrażane przez prasę
telewizję i znane osobistości, w tym prezydenta Indii. Obecnie jest dyrektorem Fundacji Naturalnego leczenia Nowotworów
w New Delhi Przytaczam tylko niewielki skrót w/w książki
Mleko nie jest odpowiednim pożywieniem, mimo że ludzie zostali o tym przekonani. Zanim zapoznamy się z wypowiedziami
autorytetów na temat skutków spożywania mleka, zastanówmy czym jest mleko. Otóż nie jest ono naturalnym pożywieniem
człowieka i spożywając je, musimy być przygotowani na karę za łamanie praw Natury. Karą są następujące choroby:
katar, katar sienny, astma, zapalenie oskrzeli, przeziębienia, wycieki z nosa, słaby wzrok, katarakta, nadwaga, infekcje
ucha, bóle głowy, niestrawność, alergia, biegunka, zaparcie, palpitacje i inne poważne choroby serca, wysokie ciśnienie,
kamienie nerkowe, artretyzm, zapalenie kręgosłupa, guzy a przede wszystkim rak.
Co napisał na ten temat Prof. Pierre-Henri Rolland cytat
"Mleko zawiera kazeinę, rodzaj proteiny, która produkuje w organizmie niesłychanie szkodliwą molekułę zapychającą
naczynia krwionośne - homocysteinę. Blokuje ona żyły i tętnice, a także osłabia tkankę łączną. spożywanie mleka
przyspiesza zatem wszelkie choroby krążenia i zawały serca"
Moje spostrzeżenie Dr Kwaśniewski tylko bardzo oględnie w swoich pracach wypowiadał się na temat, żeby nie pić mleka bo
nie jest przeznaczone dla ludzi, ale to mało a nawet bardzo mało o czym mogłem się przekonać czytając tę bardzo
interesującą książkę. Wiele do myślenia mnie i Wam powinno świadome zwiększenie ryzyka następujących chorób przez osoby
spożywające mleko cytuję : Zagrożenia zdrowotne
Bóle głowy słaba pamięć. Anemia mózgu otępienie. Zaćma. Słaby wzrok. Nieżyt uszu wczesna głuchota. Polipy /zapalenie
zatok przeziębienia/.
Zapalenie kręgosłupa. Kaszel /zapalenie migdałków/ świnka, zapalenie krtani.
Zaburzenia tarczycy. Unieruchomienie barku wskutek zapalenia tkanek około barkowych. Astma /zapalenie oskrzeli/
zapalenie płuc, gruźlica. Zaburzenia wątroby kamienie żółciowe. Dusznica /miażdżyca wysokie ciśnienie, zawał.
Kamienie nerkowe. Wiatry /silne zaparcia czerwonka, hemoroidy, zapalenie okrężnicy. Włókniaki maciczne i jajnikowe.
Zapalenie i powiększenie gruczołu krokowego. Obfite upławy białe. Zwyrodnienie kręgów lędźwiowych. Zapalenie kości i
stawów. Złogi wapniowe. Wyro śle kostne.
Naukowcy są niewolnikami organizacji gospodarczych i przemysłu mleczarskiego. Jeżeli prawdziwie niezależni naukowcy
wypowiadali się na temat niewłaściwości picia mleka, to ich głosy były bez skrupułów wyciszane.
SKĄD MY TAKIE WYCISZENIA ZNAMY! (Morgano)
W przedziwny i niezrozumiały sposób narodziło się przekonanie, że niemowląt nie należy karmić piersią a krowa stała się
ich matką zastępczą.
Ta cała sprawa picia mleka to wyłącznie kampania reklamowa stworzona z premedytacją, mająca na celu osiągnięcie coraz
większych zysków przez przemysł mleczarski, a lekarze podtrzymują to pseudotwierdzenie o konieczności spożywania mleka.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym wydaniem to książkę tę wydała
Oficyna wydawnicza SPAR
wydanie II Warszawa 1999 stron 200 cena 20 złotych Tytuł oryginału
"Milk - a silent Killer"
Jeżeli Was tym zaciekawiłem a informacji w tej książce jest jeszcze trochę więcej kończę ten biały mleczny horror.
Pozdrowienia Morgano

..


© Inspiracje Ślubne- komentsy design by e-nordstrom