Patrzysz na wiadomości wyszukane dla frazy: Krystyna Wojciechowska





Temat: Plebiscyt jubileuszowy

ULUBIONA POSTAĆ : Janusz Tracz , Barbara Wojciechowska, Kacper Włodarski , Zenon Walencik, Eugenia Piecuch

NAJŁADNIEJSZA PANI: Barbara Wojciechowska , Patrycja Pati Majewska

NAJSYMPATYCZNIEJSZY: Walencik , Pati , Machejkowie, Mamcia

NAJLEPSZY WĄTEK:Wątek żydowski

NAJ-PARA: Zbyszek i Wanda

NAJ-WZRUSZAJĄCA SCENA: W wątkach żydowskich

NAJKOMICZNIEJSZA SCENA:Nie przypominam sobie

NAJWIĘKSZY OBIBOK: Józek

NAJWIĘKSZA SZUJA: Cieplak , poprzedni wójt

NAJLEPSZY EPIZOD: sprzątaczka ze szkoły - Krystyna Feldman

NAJWIĘKSZE NIEPOROZUMIENIE: Ibisz reaktywacja

NAJWIĘKSZY SŁUŻBISTA:Henryk ,Joasia

NAJCIEKAWSZY PAN: wnuk Wnukowej
PRZYSTOJNY,ŁADNY

NAJBARDZIEJ DENERWUJĄCA POSTAĆ:Krycha , Ibisz
NAJBARDZIEJ NIE LUBIANA
[/quote]

NAJ ULUBIONA POSTAĆ: Piotr, Basia, Joasia, Hania
PRZYSTOJNY AKTOR: Kacper, Piotr, Wnusiu
NIEPOROZUMIENIE: oczywoście Ibisz
EPIZOD: Ona od Tracza





Temat: LISTA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA OPTYMALNYCH - 7 WRZEŚNIA
"Krystyna*Opty*" napisał(a):



LISTA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA OPTYMALNYCH
Ogółem
1. Bartłomiej Łopieński + 3 osoby = 4 4
2. Krystyna Tomczak = 1 5
3. Jacek"optymal" + 1 osoba = 2 7
4. Karolina Wojciechowska = 1 8
5. Mirosława Winkler = 1 9
6. Daniel Figlarz = 1 10
7. Tomasz Wielewski = 1 11
8. Ola Gromek = 1 12
9. Stanisław Briegmann + 1 osoba = 2 14
10. Janusz Żurek + 2 osoba = 3 17
11. Waldemar Panasiuk = 1 18
12. Jolanta Mierzejewska + 2 osoby = 3 21
13. Antoni Jan Pożerski + 1 osoba = 2 23
14. Damian Lechoszest + 1 osoba = 2 25
15. Czesława Wasilewska = 1 26
16. Ewa Izmaiłowska + 3 osoby = 4 30
17. Andrzej Urbaniak + 2 osoby = 3 33
18. Iwona Koslacz-Matusiak +1 osoba = 2 35
19. Grzegorz Wasiak = 1 36
20. Agnieszka Płatek + 1 osoba = 2 38
21. Radoń Jan + 3 osoby = 4 42
22. Leszek Serdyński + 3 osoby = 4 46
23. Beata Warchoł + 1 osoba = 2 48
24. Bogdan Klatka = 1 49


25. Anna + Hanna + Jack
Kris + Vasco + Dama_pik = 1 osoba ))

Pozdrawiam,
Slawomir

--
Wysłano ze strony http://forum.dieta-optymalna.info/

..





Temat: Plebiscyt jubileuszowy
ULUBIONA POSTAĆ : Janusz Tracz , Barbara Wojciechowska

NAJŁADNIEJSZA PANI: Barbara Wojciechowska , Patrycja Pati Majewska

NAJSYMPATYCZNIEJSZY: Tosiek , Walencik , Pati , Machejkowie

NAJLEPSZY WĄTEK: Tosiek jak się wieszał, rzucał pod pociągi i podpalał kościoły

NAJ-PARA: Zbyszek i Wanda

NAJ-WZRUSZAJĄCA SCENA: Konstancję zabierają do psychiatryka i Tracz roni łezkę

NAJKOMICZNIEJSZA SCENA: Joasia się pyta Jerzyka co tam wozi, a on: GÓWNO - no i rzeczywiście tam było gówno na pace

NAJWIĘKSZY OBIBOK: Mariusz Łupieżasty

NAJWIĘKSZA SZUJA: Cieplak , poprzedni wójt

NAJLEPSZY EPIZOD: sprzątaczka ze szkoły - Krystyna Feldman

NAJWIĘKSZE NIEPOROZUMIENIE: Ibisz reaktywacja

NAJWIĘKSZY SŁUŻBISTA:Henryk ,Joasia

NAJLEPSZE CIACHO:Kacper, wnuk Wnukowej

NAJBARDZIEJ DENERWUJĄCA POSTAĆ:Krycha , Ibisz
NAJBARDZIEJ NIE LUBIANA



Temat: Znani o CB

>...Wracając do tematu, to ze Zlotu pamiętam, jak Multiheniek opowiadał, że w "naszym" światku są, a bynajmniej byli naprawdę znani ludzie. Zresztą poczekajcie, może sam Heniek się wypowie

Skoro już mnie wywołano do tablicy ...

Zawsze gdy porusza się "wspominkowe" tematy czuję się ...niezręcznie.
Powodem jest to, że muszę krytykować (?) nowicjuszy (a tym samym i część z Was) za bezkrytyczne akceptowanie tego co teraz się dzieje na kanałach. Wiem, że to "inne" czasy, inni ludzie ale dla kogoś kto pamięta "tamte" czasy obecny "kształt" polskiego CB jest (z niewieloma wyjątkami) jest nie do przyjęcia.

Pytacie o "sławnych" ?

Krystyna Giżowska (jako Łukasz 207) Rudi Schubert (jako Monika !!! a jakże by inaczej) Jurek Rewiński, Czarek z "2+1" w ostatnim czasie Martyna Wojciechowska (rozmawiałem z nią na trasie Gdańsk-Elbląg gdy jechała z ekspedycją na Syberię) Sławomir Toczek (obecnie chojniczanin) nawet p. główny inspektor ITD ma w swej słuzbowej Skodzie CB.

Coraz więcej ludzi z pierwszych stron ...kolorowych (że tak powiem) periodyków używa CB choć nie zabiegaja o to by ich rozpoznawać "po modulacji" choć z Bielelenikiem (czy jak on tam...) nie było problemu.

Sa jednymi z wielu, pozostają (i chcą takimi być) anonimowi więc trudno mówić teraz o tym kto z nich jest czy nie aktywny "radiowo"



Temat: Pomysł na scenariusz

chciałbym, zeby w Tulczynie powstała druzyna piłkarska, np. KS Tulczyn fajnie by było. Ksiądz Antek mógłby być napstnikiem

drużyna męska
bramkarz
Franciszek Piętak
Napastnicy:
Kazimierz Mulak, ks. Antoni Król, Osa, Czesio, Marian Woźniak
Obrońcy:
Stefan Martyniuk, Janusz Tracz, Walenty Wójcik, Henryk Leszczyński, Mateusz Wojciechowski, Marek Kozłowski
Pomocnicy:
Piotr Wojciechowski, Józef Piecuch, Jerzy Tosiek, Antoni Tosiek, Zbigniew Sroka
Stoperzy:
Karol Sanecki, Jan Grzyb, Zenon Walencik.
Piłkę za bramką podaje Kazimierz Machejko

drużyna babska
bramkarz
Hanna Piecuch
Napastnicy:
Jadwiga Mulak, Stanisława Moroń, Zofia Grzyb, Jagoda, Elżbieta Woźniak
Obrońcy:
Lidia Martyniuk, Marysia, Eugenia Piecuch, Małgorzata Tosiek, Walentyna Leszczyńska, Weronika Potoczna
Pomocnicy:
Barbara Wojciechowska, Irena Tosiek, Marta Kowalska, Renata Bednarek, Beata Zakrzewska
Stoperzy:
Krystyna Cieplak - Walencik, Izabela Kozioł, Joanna Skiba
Piłkę za bramką podaje Katarzyna Machejko

Dobry pomysł? Co?

[ Dodano: 01-07-2006, 13:17 ]
trener drużyny męskiej - Jakub Blumental
trener drużyny babskiej - Konstancja Tracz



Temat: Jak zapisać się do Partii kobiet w Łodzi/łodzkiem?
Partia Kobiet w Łodzi i województwie łódzkim
Koordynatork łódzkich struktur Partii Kobiet to Monika Kamieńska

.
Więcej informacji można uzyskać od członkiń Łódzkiego Zarządu Tymczasowego:
Monika Kamieńska – Przewodnicząca- email: kamienska_m@poczta.onet.pl
Aneta Grzeszczyk – Vice Przewodnicząca – email: aneta_grzeszczyk@wp.pl
Bogna Stawicka -Vice Przewodnicząca – email: bogna.stawicka@kobiety.lodz.pl
Krystyna Kwapisiewicz – Sekretarz – email: krys_kwap@op.pl
Elżbieta Zakrzewska – Skarbnik - email: elazakrzewska@poczta.fm
Marta Grzeszczyk – Członek Zarządu – email: marta_grzeszczyk@yahoo.pl
Patrycja Ziółkowska - Członek Zarządu – email: ziolkowska.patrycja@onet.eu
A w województwie
BEŁCHATÓW: Marlena Wojciechowska email: mkwojciechowska@o2.pl
ŁOWICZ – Wiesława Rejment-Zajączkowska email: wireza@wp.pl
Kolejne koła powstają, a kilka jest już w procesie rejestracji

Biuro tymczasowe:
Al. Kościuszki 48, 90-427 ŁÓDŹ, tel. 042 636 18 50
UWAGA od 1 czerwca do 1 września 2007 ZMIANA TERMINÓW DYŹURÓW!
Czynne od wtorku do czwartku w godzinach od 17.oo do 18.oo
Liderki Kół już istniejących zapraszają w maju i w czerwcu na swoje dyżury i spotkania otwarte kół!
Szczegółowe informacje jak się zapisać do Partii , jak nas znaleźć.... na www.kobiety.lodz.pl



Temat: Turniej w Czempiniu - 07. 10. 2007.

Może warto już dziś stworzyć listę drużyn ,które wybierają się na turniej do Czempinia i podać miejsce oraz godzinę wyjazdu.
IRMA TEAM /Zbigniew i Paweł Pieprzyk/
BULOGROMY /Piotr i Mateusz Wojna/

Jedziemy.


Mówisz i masz.

1.Milicki - Team
2.Rozalki
3.Irma – Team (Zbigniew i Paweł Pieprzyk)
4.Król – Boul (Marek Maćkowiak, Hubert Maćkowiak)
5.Świat Jasia (Szymon Wojciechowski, Ania Wojciechowska)
6.Klony
7.Mistrzowie
8.Śrem Bulogromy (Piotr i Mateusz Wojna)
9.Defor I (Marcin Barnak, Artur Ratajczak)
10.Defor II (Monika Małaszczuk, Janusz Małaszczuk)
11.Sami Swoi (Kasia Pawlak. Grzegorz Pawlak)
12.Bartkowiak – Team I
13.Bartkowiak – Team II
14.Mar-Trans
15.INTERmedi@
16. Marta Mazurkiewicz, Kajetan Ślusarski
17.Anna Mazurkiewicz, Janusz Mazurkiewicz
18. Tydzień Team I (Andrzej Sztyler, Szymon Kaczmarek)
19.Tydzień Team II (Jan Zalewski, Karol Kowalski)
20. Gmina Czempiń (Włodzimierz Tyliński, Stanisław Owsianny)
21. Odlotowe Babusie (Krystyna Jechura, Halina Szczepaniak)
22. Żerańska – Team I
23.Żerańska – Team II
24.Tygrysy Czempinia
25.Górka I Czempiń
26.Gorka II Czempiń
27.Gepard Śrem

Lista obejmuje wszystkie zgłoszone zespoły na turniej.

W uzupelnieniu informacji o miejscu lokalizacji miejsca zawodów informuje że bulodrom znajduje się obok stadionu KS Helios Czempiń. Dojazd bardzo prosty. Przed przejazdem kolejowym należy skręcić w lewo, długa prosta i przed kolejnymi torami za dworcem kolejowym należy skręcić w lewo w polną drogę. I już wszystko jasne



Temat: LISTA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA OPTYMALNYCH - 7 września "03
Organizator: CENTRUM ŻYWIENIA OPTYMALNEGO z Jastrzębiej Góry
po zorganizowanych z powodzeniem licznych cyklicznych spotkaniach
z wykładami na temat żywienia optymalnego dla kilku tysięcy osób
Z A P R A S Z A
Optymalnych i sympatyków DO, jak również osoby niezdecydowane na

PIERWSZE NAJWIĘKSZE W POLSCE SPOTKANIE OPTYMALNYCH

w WARSZAWIE w SALI KONGRESOWEJ PAŁACU KULTURY
dla 3 tysięcy osób w DNIU 07 WRZEŚNIA około godziny 11.00

Na spotkaniu obecny będzie dr Jan Kwaśniewski. Zapowiedziały
również swoje przybycie ważne osobistości. Ponieważ jest to
pierwsze tego typu zorganizowane spotkanie na tak szeroką skalę,
a modne są wszelkiego rodzaju święta proponuję o wpisanie na stałe
do naszego kalendarza i ogłoszenie
DZIEŃ 7 WRZEŚNIA ŚWIĘTEM WSZYSTKICH OPTYMALNYCH.
Osoby pragnące uczestniczyć w spotkaniu proszone są o zgłoszenie
swego uczestnictwa do: Krystynatomczak@poczta.onet.pl,
która sporządzi listę osób wraz z osobami towarzyszącymi, by móc
zarezerwować odpowiednią ilość zaproszeń. Morgano

LISTA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA OPTYMALNYCH
1. Bartłomiej Łopieński + 3 osoby towarzyszące.
2. Krystyna Tomczak + 3 osoby towarzyszące.
3. Jacek"optymal" + 1 osoba
4. Karolina Wojciechowska
5. Mirosława Winkler
6. Daniel Figlarz
7. Tomasz Wielewski
8. Ola Gromek
9. Stanisław Briegmann + 1 osoba
10. Janusz Żurek + 1 osoba

..



Temat: Wasza lista....;]
1. Andżelina Dżoli
2. Bijonsi Nowls
3. Monika Beluczci
4. Martyna Wojciechowska
5. Krystyna Agilera

znacie?




Temat: Absolwenci LO
MATURA 1968

Klasa „A”
Arwar Anna, Balcerek Stanisława, Baryła Jerzy, Basiak Jadwiga, Bieńkowski Zenon, Danielik Barbara, Dopadło Alfred, Gawrońska Urszula, Grabowski Lech, Jadowski Tadeusz, Kałuzińska Urszula, Koski Antoni, Laskowski Tadeusz, Laszczyk Grzegorz, Leśniowski Ireneusz, Migocki Stefan, Motyl Michał, Niebelski Zbigniew, Orman Urszula, Ponomarczuk Marian, Pigoń Lech, Picheta Marian, Przepióra Jacek, Poborski Czesław, Rosiak Ireneusz, Rutowicz Jan, Stolecki Kazimierz, Suchowiejska Bożena, Sobański Adam, Wawrzos Jan, Włodarski Jan, Zawadzki Wojciech.

Klasa „B”
Anioł Irena, Augustyniak Władysława, Bała Zofia, Banaszczyk Władysława, Bednarek Józefa, Białecka Czesława, Biś Bogumiła, Borciuch Wiesława, Dwornik Anna, Grzegorczyk Halina, Kędzierska Józefa, Konieczna Sabina, Koska Bożentyna, Kuder Danuta, Kularska Urszula, Lisiewicz Ewa, Łukasiewicz Helena, Małecka Marianna, Olczyk Teodozja, Purgał Maria, Radziejewska Marianna, Salamaga Jadwiga, Strychalska Krystyna, Szkopińska Jolanta, Szyda Stanisława, Trepczyńska Barbara, Walczyk Marianna, Wilczyńska Barbara, Wilczyńska Teresa, Wilk Czesława, Zalas Pelagia.

Klasa „C”
Bludzińska Irena, Dębowska Władysława, Domańska Janina, Gierczak Małgorzata, Grabalska Zdzisława, Groszek Janina, Jędruszek Jadwiga, Kluska Genowefa, Kluska Wanda, Kocełuch Maria, Kowalczyk Czesława, Lesiak Anna, Matuszewska Gabriela, Michalska Danuta, Młyńczyk Helena, Mucha Anna, Najmrocka Czesława, Ocimek Maria, Piec Anna, Przewoźnik Janina, Rutkowska Wiesława, Ryszka Cecylia, Stanisz Maria, Stępień Grażyna, Świderska Anna, Świech Jadwiga, Wilk Janina, Wojciechowska Aleksandra, Zagórowicz Krystyna, Zając Maria, Żak Zofia.

(Fredek i Wojtek)



Temat: WSTEPNE USTALENIA (lista gości)
Obmyślilysmy wstepna liste gosci, umieszcze ja rowniez na mialu. lista jak sama nazwa wskazuje jest WSTEPNA , wiec czekam na wasze opinie kogo dodac kogo odjac, bede sie rowniez w przyszlym tyg kontaktowac w tej sprawie z mgr Wojciechowska. Nie przerazcie sie jej dlugoscia:) Tam gdzie nie mam imion wpisanych lub wrecz nazwisk bylabym wdzieczna za wasza pomoc, ponieqz nie ze wszystkimi mialam zajecia wiec nie wiem jak sie nazywaja, dzieki:)

Wstępna lista gości:

Władze wydziału:
1. prof. UM dr hab. Włodzimierz Samborski
2. prof. dr hab. Michał Musielak
3. dr hab. Krystyna Jaracz
4. prof. UM dr hab.n med. Maciej Wilczak
5. dr n biol Ewa Gajewska
Władze uczelni?:
6. prof. Dr hab. Jacek Wysocki
7. prof. Dr hab. Zenon Kokot
8. dr hab. med. Mariusz Puszczewicz
9. prof. UM dr hab. Grzegorz Oszkinis

Osoby z katedry Zdrowia Matki i Dziecka:
10. prof. dr hab. Tomasz Opala
11. Prof. dr hab. Grzegorz Bręborowicz
12. mgr Małgorzata Wojciechowska
13. dr n med. Maria Połocka- Molińska
14. mgr Jolanta Sadek
15. mgr Grażyna Rojek
16. mgr Hanna Werc
17. dr n farm. Chuchracki
18. dr Olejniczak
19. dr n med. Paweł Rzymki
20. dr n med.Beata Pięta
21. pani Magda z katedry
22. Stankowa z katedry
23. lek med. Stanek
24. dr n biol Jolanta Konieczna
25. położna co prowadzi porodowke na polnej na rano
26. mgr Marek SzymczakJ

Osoby spoza katedry:
27. mgr Ochmańska
28. polozna Brygida ze św rodziny z porodowki
29. i druga polozna ze sw. Rodziny
30. mgr Amelia Patrzała
31. mgr Iwona ( od PPO i PPS)
32. mgr Monika( od PPO i PPS)
33. prof. Dr hab. Wiktorowicz(z Długiej)
34. prof. Dr hab. Warchoł (od mikroanatomii itd.)
35. dr hab. Klejewski



Temat: DZIEŃ 7 WRZEŚNIA ŚWIĘTEM WSZYSTKICH OPTYMALNYCH.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią o planowanym spotkaniu w Sali Kongresowej
dziś przedstawiam Wam oficjalny komunikat, który już w najbliższych dniach ukaże się
prasie optymalnej i innych mediach.
Dla naszej grupy optymalnych są zarezerwowane miejsca wejściówki.
Zgłoszenia przyjmuje koleżanka Krystyna*Opty*
Adres e-mail: Krystynatomczak@poczta.onet.pl
Sposób przekazania wejściówek dla grupy przekażę i inne wiadomości na bieżąco. Morgano
Jutro w sobotę 21.06.2003 w Gdańskiej Fundacji Redaktor Naczelny Dziennika Zachodniego
Marek Chyliński przeprowadzi wywiad z prezydentem Lechem Wałęsą na temat żywienia DO.

WYDARZENIE
Centrum Żywienia Optymalnego we współpracy z Instytutem Lecha Wałęsy organizuje
7 września br. w Sali Kongresowej w Warszawie
spotkanie z dr. Janem Kwaśniewskim
Obecni będą znani optymalni politycy, biznesmeni i sportowcy.
Swój udział potwierdził prezydent Lech Wałęsa.
Pojawią się także konsultanci medyczni Centrum Żywienia Optymalnego - lek. med. Przemysław Pala,
dr n. med. Mariusz Głowacki i lek. med. Maciej Garbień.
Prosimy optymalnych członków OSBO zainteresowanych przybyciem na to spotkanie,
by dla własnej wygody organizowali wyjazdy zbiorowe. Prezesi mogą rozważyć częściowe
dofinansowanie kosztów przejazdu grupy z pieniędzy Oddziału. Prosimy również,
by chętni zgłaszali się odpowiednio wcześnie do prezesów Oddziałów, którzy do 10 sierpnia
mogą składać pisemne zapotrzebowanie na bilety - wejściówki.
Zamówienia prosimy przesyłać na ręce red. Ewy Boryckiej, na adres: 43-600 Jaworzno, ul. Grunwaldzka 200 .
Patron medialny: miesięcznik "Optymalni"
Jak zwykle - WSTĘP WOLNY!

LISTA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA OPTYMALNYCH

OGÓŁEM narastająco zgłoszonych 17 osób

1. Bartłomiej Łopieński + 3 osoby towarzyszące.
2. Krystyna Tomczak + 3 osoby towarzyszące.
3. Jacek"optymal" + 1 osoba
4. Karolina Wojciechowska
5. Mirosława Winkler
6. Daniel Figlarz
7. Tomasz Wielewski
8. Ola Gromek
9. Stanisław Briegmann + 1 osoba

..



Temat: LISTA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA OPTYMALNYCH - 7 WRZEŚNIA "03
Wybacz Krysiu, że się wtrącam ale chyba trochę bez sensu jest tworzenie
nowego wątku za każdym razem jak ktoś się dopisuje do listy )))

--
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Serdecznie pozdrawiam
Bartłomiej Łopieński
neox66@idea.net.pl
0-507-134-111
GG-4225828; ICQ 333876811
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Użytkownik "Krystyna*Opty*" <krystynatomczak@poczta.onet.pl> napisał w
wiadomości news:bd6hmb$2l61$1@tryton.plocman.pl...

Organizator: CENTRUM ŻYWIENIA OPTYMALNEGO z Jastrzębiej Góry
po zorganizowanych z powodzeniem licznych cyklicznych spotkaniach
z wykładami na temat żywienia optymalnego dla kilku tysięcy osób
Z A P R A S Z A
Optymalnych i sympatyków DO, jak również osoby niezdecydowane na

PIERWSZE NAJWIĘKSZE W POLSCE SPOTKANIE OPTYMALNYCH

w WARSZAWIE w SALI KONGRESOWEJ PAŁACU KULTURY
dla 3 tysięcy osób w DNIU 07 WRZEŚNIA około godziny 11.00

Na spotkaniu obecny będzie dr Jan Kwaśniewski. Zapowiedziały
również swoje przybycie ważne osobistości. Ponieważ jest to
pierwsze tego typu zorganizowane spotkanie na tak szeroką skalę,
a modne są wszelkiego rodzaju święta proponuję o wpisanie na stałe
do naszego kalendarza i ogłoszenie
DZIEŃ 7 WRZEŚNIA ŚWIĘTEM WSZYSTKICH OPTYMALNYCH.
Osoby pragnące uczestniczyć w spotkaniu proszone są o zgłoszenie
swego uczestnictwa do: Krystynatomczak@poczta.onet.pl,
która sporządzi listę osób wraz z osobami towarzyszącymi, by móc
zarezerwować odpowiednią ilość zaproszeń. Morgano

LISTA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA OPTYMALNYCH
1. Bartłomiej Łopieński + 3 osoby towarzyszące.
2. Krystyna Tomczak + 3 osoby towarzyszące.
3. Jacek"optymal" + 1 osoba
4. Karolina Wojciechowska
5. Mirosława Winkler
6. Daniel Figlarz
7. Tomasz Wielewski
8. Ola Gromek
9. Stanisław Briegmann + 1 osoba
10. Janusz Żurek + 1 osoba
11. Waldemar Panasiuk
12. Jolanta Mierzejewska + 2 osoby
13. Antoni Jan Pożerski + 1 osoba



..



Temat: Finaliści konkursu Młode kadry - Debiutanci
Znamy już listę finalistów konkursu scenariuszowego telewizji Kino Polska „Młode kadry – Debiutanci”.

Komisja Selekcyjna po przeczytaniu 342 scenariuszy przysłanych do telewizji Kino Polska na konkurs „Młode kadry - Debiutanci” postanowiła zakwalifikować do finału następujące scenariusze:

* Radek Buchlovskỳ - „→”
* Jakub Dulban - „Odrobina melancholii na osiedlu”
* Tomasz Jurkiewicz - „Babcia wyjeżdża”
* Katarzyna Klimkiewicz - „Hanoi – Warszawa”
* Krzysztof Krzysztof - „Śmierć Leonarda”
* Agnieszka Kwaśniewicz - „Zaproszenie”
* Kobas Laksa - „Postać”
* Bartosz Paduch - „Kuter”
* Marcin Szumowski - „Cygan”
* Tomasz Świerczyński - „Odpłata”

W marcu 2008 roku w programie „Młode kadry” emitowanym na antenie telewizji Kino Polska zaprezentujemy sylwetki dziesięciu finalistów. Wtedy też Jury rozstrzygnie, który ze scenariuszy wygra Główną Nagrodę. Nagrodą jest wyprodukowanie filmu przez telewizję Kino Polska oraz opieka medialna i artystyczna w trakcie jego realizacji. W składzie Jury, które oceni finałowe scenariusze, zasiądą:

* Agnieszka Odorowicz, dyrektor PISF
* Joanna Wendorff, dyrektor Media Desk Polska
* Krystyna Doktorowicz, dziekan WRiTv Uniwersytetu Śląskiego
* Katarzyna Ślesicka, dyrektor Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy
* Jerzy Stuhr, rektor PWST w Krakowie
* Andrzej Mellin, dziekan PWSFTviT w Łodzi
* Andrzej Wolf, operator filmowy i pedagog Warszawskiej Szkoły Filmowej
* Sławomir Fabicki, reżyser i prezes Stowarzyszenia FILM 1, 2
* Oriana Kujawska, SFP
* Joanna Rożen-Wojciechowska, telewizja Kino Polska

Tytuł zwycięskiego scenariusza poznamy w kwietniu.

Dziękujemy wszystkim autorom, którzy przysłali do redakcji telewizji Kino Polska swoje scenariusze, i gratulujemy finalistom.




Temat: sgh
Plan N (który ja też mam )

Geografia ekonomiczna
Prowadzący
dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska
dr Marcin Molenda
dr Anna Rutkowska-Gurak
dr Ewa Taylor
dr Barbara Trzcińska

Historia gospodarcza
Prowadzący
dr hab. Piotr Jachowicz
dr Anna Jarosz-Nojszewska
prof. dr hab. Józef Misala
prof. dr hab. Wojciech Morawski
dr Aldona Podolska-Meducka

Logika
Prowadzący
dr hab. Ewa Chmielecka
dr Tadeusz Stępień
dr Paweł Więckowski
dr Renata Wojciechowska

Mikroekonomia I
Prowadzący Wagi preferencji
dr Bogusław Czarny
dr Sławomir Dudek
dr hab. Ewa Freyberg
dr hab. Marek Garbicz
dr Marek Gruchelski
dr Janusz Kurowski
dr Sylwia Luc
dr hab. Ewelina Nojszewska
dr hab. Helena Rębacz
dr Roman Sobiecki
dr hab. Zbigniew Staniek
prof. dr hab. Tadeusz P. Tkaczyk
dr Aleksandra Walczykowska

Matematyka (część I) Przedmiot zrealizowany wcześniej
Prowadzący Wagi preferencji
dr Agata Boratyńska
dr Jerzy Gutowski
dr Barbara Kowalczyk
dr Józef Laszuk
dr hab. Wanda Marcinkowska-Lewandowska
dr Eleonora Perkowska
dr Szczepan Perz
prof. dr hab. Tomasz Szapiro

Nauka o państwie
Prowadzący Wagi preferencji
prof. dr hab. Jerzy Oniszczuk
dr hab. Joachim Osiński
dr Bogusław Pytlik
dr Wiktor Ross
dr Izabela Zawiślińska

Podstawy prawa
Prowadzący Wagi preferencji
dr Jerzy Gospodarek
dr Robert Kamiński
dr Danuta Kotowska
dr Sylwia Morawska
prof. dr hab. Jerzy Oniszczuk
dr Krzysztof Popowicz

Wstęp do informatyki gospodarczej
Prowadzący Wagi preferencji
dr Michał Goliński
dr Jarosław Olejniczak
dr Krystyna Polańska
dr Danuta Wódz

moja liczba punktów - 314
wstępnie wybrałem Szapiro z matmy (choć pewne wątpliwości mam) i Jachowicza z historii...
przy mikro waham się między Czarnym a Garbiczem (i tu szczególnie prosiłbym o pomoc)
o innych przedmiotach jeszcze nie myślałem zbyt intensywnie



Temat: Wyceny kolekcji
Może ktoś wycenić moją?:
Frank Lampard (Chelsea FC) 2x
John Terry (Chelsea FC)
Petr Cech (Chelsea FC)
John Obi Mikel (Chelsea FC)
Michael Essien (Chelsea FC)
Cristiano Ronaldo (MU)
Wayne Rooney (MU)
Robert Kubica (BMW Sauber)
Nick Heidfeld (BMW)
Marco Asmer (BMW) - nadruk
Christian Klien (BMW) - nadruk
Jarno Trulli (Toyota F1)
Artur Barciś
Krystyna Prońko
Mateusz Kusznierewicz
Dominik Życki
Kabaret Ani Mru Mru
Paweł Okraska
Kinga Rusin
Thierry Henry (FC Barcelona)
Xavi (FCB)
Mauro Cantoro (Wisła Kraków)
Dariusz Dudka (w barwach Wisły Kraków)
Marcin Baszczyński (Wisła Kraków)
Michael Schumacher (Ferrari F1)
Daniel Agger (FC Liverpool)
Mariusz Kukiełka (FC Energie Cottbus)
Jose Torres
Krzysztof Koczorowski
Krzysztof Hołowczyc
Iwona Guzowska
Tomasz Sikora
Robert Korzeniowski
Jerzy Engel
Kabaret Limo
Maciej Orłoś
Angela Merkel
Paweł Zagumny
Karolina Nowakowska
Alchemist Project (płyta)
Roger Federer
Fernando Alonso
Nelson Piquet Jr.
Aldona Orman
Trinny Woodall
Sussanah Constantine
OPUS
Lech i Maria Kaczyńscy (nadruk)
Metallica
Gordon Ramsay
Timo Glock
Beata Kozidrak
Natalia Lesz
Łukasz Czapla
Czerwone Gitary
Łzy
Sumptuastic
Łukasz Płoszajski
Grupa Operacyjna
BOYS
Iwona Pavlović
Joanna Liszowska
Olga Bończyk
Robert Rozmus
Kabaret Skeczów Męczących
Kabaret Młodych Panów
Marcin Daniec
De Mono (płyta)
Martyna Wojciechowska
Ewa Lewandowska
Golden Life (płyta)
Irena Jarocka
Witold Lazar
RAMMSTEIN
Rafael Van Der Vaart
Kabaret Jurki
Ewan McGregor
KOMBII
Kasa Chorych
Nicholas Sarkozy - nadruk
Johnny Depp - nadruk
Christian Fuchs (x4)
Kate Ryan
Stan Borys
Grupa MoCarta
Li Qian
Zhou Qiao
Hana Bartosova
(te trzy ostatnie to zawodniczki KTS Wisan-Forbet Tarnobrzeg - mistrza Polski w tenisie stołowym - Li Qian występowała na Olimpiadzie w Pekinie, reprezentowała Polskę).
Zbigniew Nęcek - trener KTS

te, które są PP są podpisane - nadruk



Temat: Promowanie historii miasta
Medale za promowanie historii miasta
rd2009-03-24, ostatnia aktualizacja 2009-03-24 20:41

Towarzystwo Przyjaciół Łodzi przyznało medale "Pro publico bono" im. Sabiny Nowickiej za wkład w kulturę i promowanie historii miasta.

Oficjalne wręczenie nastąpi w piątek podczas Międzynarodowego Dnia Teatru. Wyróżnienia otrzyma osiem osób i dwie instytucje. Oto laureaci:

* Julian Baranowski (kustosz Archiwum Państwowego w Łodzi) za odkrywanie nieznanych obszarów w wielokulturowej historii miasta.

* Wojciech Grochowalski (redaktor naczelny miesięcznika "Kultura i biznes"), którego pismo prezentuje nieznane i ważne fakty z dziejów miasta oraz wybitnych łodzian

* Prof. Krystyna Juszyńska (Akademia Muzyczna w Łodzi) za popularyzację muzyki

* Joanna Podolska (dziennikarka "Gazety Wyborczej") za prezentowanie obrazu Łodzi jako miasta zdolnego do tolerancji

* Grażyna Posmykiewicz (dyrektorka Teatru Muzycznego w Łodzi) za prowadzenie teatru w trudnych warunkach lokalowych

* Prof. Iwona Wojciechowska (AM w Łodzi) za stworzenie, wspólnie z Zenonem Płoszajem, łódzkiej szkoły skrzypcowej

* Waldemar Wolański (dyrektor Teatru Lalek "Arlekin") za udane łączenie eksperymentu teatralnego z poszanowaniem dla tradycji sztuki lalkowej

* Bronisław Wrocławski (aktor Teatru Jaracza) za nawiązywanie do najlepszych wzorów łódzkiego aktorstwa

* Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi, kierowane obecnie przez ks. dr. Kazimierza Dąbrowskiego, za wielkie znaczenie dla badaczy historii miasta

* Muzeum Oświatowe im. Marii Konopnickiej w Bronowie za propagowanie twórczość pisarki.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

cosman dnia Wto 21:58, 24 Mar 2009, w całości zmieniany 1 raz



Temat: Turniej w Czempiniu - 07. 10. 2007.

Może warto już dziś stworzyć listę drużyn ,które wybierają się na turniej do Czempinia i podać miejsce oraz godzinę wyjazdu.
IRMA TEAM /Zbigniew i Paweł Pieprzyk/
BULOGROMY /Piotr i Mateusz Wojna/

Jedziemy.


Mówisz i masz.

1.Milicki - Team
2.Rozalki
3.Irma – Team (Zbigniew i Paweł Pieprzyk)
4.Król – Boul (Marek Maćkowiak, Hubert Maćkowiak)
5.Świat Jasia (Szymon Wojciechowski, Ania Wojciechowska)
6.Klony
7.Mistrzowie
8.Śrem Bulogromy (Piotr i Mateusz Wojna)
9.Defor I (Marcin Barnak, Artur Ratajczak)
10.Defor II (Monika Małaszczuk, Janusz Małaszczuk)
11.Sami Swoi (Kasia Pawlak. Grzegorz Pawlak)
12.Bartkowiak – Team I
13.Bartkowiak – Team II
14.Mar-Trans
15.INTERmedi@
16. Marta Mazurkiewicz, Kajetan Ślusarski
17.Anna Mazurkiewicz, Janusz Mazurkiewicz
18. Tydzień Team I (Andrzej Sztyler, Szymon Kaczmarek)
19.Tydzień Team II (Jan Zalewski, Karol Kowalski)
20. Gmina Czempiń (Włodzimierz Tyliński, Stanisław Owsianny)
21. Odlotowe Babusie (Krystyna Jechura, Halina Szczepaniak)
22. Żerańska – Team I
23.Żerańska – Team II
24.Tygrysy Czempinia
25.Górka I Czempiń
26.Gorka II Czempiń
27.Gepard Śrem

Lista obejmuje wszystkie zgłoszone zespoły na turniej.

W uzupelnieniu informacji o miejscu lokalizacji miejsca zawodów informuje że bulodrom znajduje się obok stadionu KS Helios Czempiń. Dojazd bardzo prosty. Przed przejazdem kolejowym należy skręcić w lewo, długa prosta i przed kolejnymi torami za dworcem kolejowym należy skręcić w lewo w polną drogę. I już wszystko jasne

O której wyjazd i skąd?



Temat: Wybory samorządowe 2006
Na dzień dzisiejszy do Państwowej Komisji Wyborczej zostały zgłoszone 3 Komitety Wyborcze w naszym mieście. Natomiast na Prezydenta Miasta został zgłoszony tylko jak na razie Pan Andrzej Szaton (PO). Sytuacja (może się zmienić !) przestawia się następująco:

Okręg nr 1 - Chropaczów

Komitet Wyborczy Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego
1 Drynkorn Wiesława 56
2 Biskup Jan Józef 47
3 Betlej Katarzyna 38
4 Pietrek Maria 54
5 Żyła Joachim Edward 54
6 Maciejczuk Ewa Teresa 44
7 Zaja Zofia 72

Komitet Wyborczy Wyborców POROZUMIENIE ŚWIĘTOCHŁOWICKIE 2006
1 Glombik Gerard 50
2 Gniełka Urszula Jadwiga 62
3 Kurek Henryk Antoni 59
4 Garbaciok Jadwiga 49
5 Kucharczyk Henryk Michał 52
6 Wloka Urszula Elżbieta 65
7 Waloszek Paweł Piotr 68
8 Pasierb Grażyna 52
9 Olszak Wioleta Alicja 39
10 Bulanda Władysław Bogdan 49
11 Dusza Barbara Krystyna 45
12 Łataś Rafał Adrian 22

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
1 Mośko Zbigniew 40
2 Woźniak Mariusz Jan 30
3 Wieczorek Agnieszka 26
4 Kindler Piotr Marcin 32
5 Cierlica Roman 46
6 Sokołowski Piotr 21
7 Augustyn Teresa 46
8 Serafin Marcin Karol 22
9 Swinarew Andrzej Szymon 26
10 Proczek Irena 46
11 Wieszała Elżbieta Karolina 34
12 Sikorski Andrzej 51

Okręg nr 2 - Piaśniki, Lipiny

Komitet Wyborczy Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego
1 Kowolik Agnieszka Maria 34
2 Żyła Renata Maria 49
3 Gosławska Krystyna Magdalena 53
4 Wałęga Sonia Jadwiga 60
5 Król Ilona Izabela 41
6 Kwiecień Anita Elżbieta 51

Komitet Wyborczy Wyborców POROZUMIENIE ŚWIĘTOCHŁOWICKIE 2006
1 Świerk Rafał Ernest 44
2 Przetacznik Wojciech Maciej 39
3 Bauke Zygmunt Józef 72
4 Flaczek Grzegorz Antoni 49
5 Kijak Stanisław Jan 59
6 Zienkiewicz Alfred 56
7 Mnich Wiktor Jan 73
8 Masoń Adrian Marian 23
9 Morawiec Andrzej Henryk 51
10 Chojnacki Ryszard Bronisław 51
11 Piontek Rainhard 65
12 Kwarciak Halina Barbara 51

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
1 Ziemek Szymon Aleksander 21
2 Matwin Agnieszka Maria 34
3 Owoc-Kania Urszula 47
4 Salamon Waldemar 46
5 Schmidt Krystyna Maria 58
6 Luda Aleksandra Barbara 26
7 Wieszała Grzegorz Piotr 31
8 Sega Marian 52
9 Jankowski Henryk 46
10 Blicharz Piotr 23
11 Maruszewska Izabela 38
12 Polak Zdzisław 51

Okręg nr 3 - Centrum

Komitet Wyborczy Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego
1 Respondek Krzysztof Józef 42
2 Hanysek Krzysztof Paweł 30
3 Zroski Katarzyna Stefania 23
4 Pietruszka Krzysztof Franciszek 21
5 Knapik Janina Zuzanna 57
6 Świętojański Marek Jan

Komitet Wyborczy Wyborców POROZUMIENIE ŚWIĘTOCHŁOWICKIE 2006
1 Król Gerda Elżbieta 65
2 Karpowicz Zbigniew Krzysztof 53
3 Dziewulski Sławomir Piotr 43
4 Wojciechowska-Zbylut Bożena Ewa 41
5 Rejman Adam 23
6 Zdrzałek Bartłomiej Franciszek 25
7 Sikorski Tomasz Krzysztof 30
8 Grzelec Marek Edward 28
9 Hajduk Adam Witold 38
10 Przybyła Waldemar Józef 66
11 Ćwięczek Andrzej Feliks 54
12 Henć Eugeniusz Bronisław 53

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
1 Szaton Andrzej 47
2 Wajda Stefan Marek 54
3 Porada Andrzej 57
4 Daniluk Natalia Marta 19
5 Machnacz Damian 36
6 Jojko Piotr Paweł 53
7 Gaś Dominik 30
8 Szalecki Jacek 34
9 Widera Michał Sebastian 31
10 Migoń Jerzy 47
11 Wysokowicz Janina 54
12 Ziemek Aleksander 45

Okręg nr 4 - Zgoda

Komitet Wyborczy Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego
1 Jęczmińska Barbara Zofia 48
2 Matura Elżbieta Maria 57
3 Paździor-Koza Anna Ewa 31
4 Zaja Leonard Antoni 66
5 Wilczyk Anna Maria 37
6 Drynkorn Weronika Maria 18

Komitet Wyborczy Wyborców POROZUMIENIE ŚWIĘTOCHŁOWICKIE 2006
1 Lesik Jerzy Józef 47
2 Pająk Izydor Marian 69
3 Dreja Dariusz Antoni 38
4 Knechtel Joachim Paweł 66
5 Gabor Grzegorz Jan 29
6 Pogoda Zofia Bronisława 61
7 Zejman Maciej Czesław 39
8 Penkała Roman Marcel 50
9 Mieszkowski Andrzej 44
10 Kołodziej Grzegorz Lucjan 45

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
1 Wagner Michał Ryszard 50
2 Daniluk-Madej Jolanta Anna 47
3 Łukasik Stanisław 61
4 Pabian Marek 46
5 Sarkowicz Barbara Zofia 42
6 Lukas Zygmunt 62
7 Porowiec Karina 41
8 Wróblewski Marcin Bartłomiej 28
9 Cierlica Tomasz Aleksander 37
10 Loska Beata 45

Z okręgów 1, 2 i 3 wchodzi po sześciu radnych, a z okręgu 4 pięciu radnych.



Temat: Kurator straci pracę, bo ...
Kurator straci pracę, bo go odwołali. Logiczne
Piotr Żytnicki
2008-03-21

Gorzowscy radni mają wyrazić zgodę na zwolnienie z pracy kuratora oświaty Romana Sondeja. W piątek dostali uzasadnienie tego wniosku, ale po lekturze wcale nie czują się mądrzejsi. Okazało się, że przyczyną jego zwolnienia jest... odwołanie

Sondej jest gorzowskim radnym PiS, dlatego zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym, zgodę na jego zwolnienie wyrazić musi rada miasta. Gdyby okazało się, że zwolnienie ma związek ze sprawowaniem mandatu radnego, rada powinna stanąć w obronie Sondeja.

Problem w tym, że wniosek wojewody Heleny Hatki nie zawierał żadnego uzasadnienia.

Radni chcą zrozumieć

W tej sytuacji Krystyna Sibińska, przewodnicząca rady miasta, poprosiła wojewodę o uzupełnienie wniosku. W piątek otrzymała odpowiedź: "Odwołanie [kuratora] jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę. W związku z tym jedyną przyczyną rozwiązania stosunku pracy z panem Sondejem będzie jego odwołanie ze stanowiska kuratora".

Gdyby to było niejasne, wojewoda tłumaczy dalej: "Rada ma obowiązek wypowiedzieć się wyłącznie w kwestii przyczyn rozwiązania stosunku pracy (w tym przypadku przyczyną tą jest odwołanie), nie bada natomiast przyczyn odwołania, które są w wyłącznej dyspozycji wojewody".

Rzecznik wojewody Małgorzata Nowak: - Pani wojewoda uznała, że ma prawo prowadzić własną politykę kadrową. Postanowiła odwołać kuratora i to jest jedyna przyczyna jego zwolnienia z pracy.

Zapytaliśmy radnych, którzy widzieli już odpowiedź wojewody, czy to tłumaczenie cokolwiek wyjaśniło. - No, nie do końca - przyznaje Krystyna Sibińska z Platformy Obywatelskiej, której członkiem jest także wojewoda Hatka.

Takie argumenty to nie argumenty

- To uzasadnienie to żadne uzasadnienie. Zero argumentów - oburza się Artur Radziński z Forum dla Gorzowa. - Jestem zawiedziony tym pismem. Zwycięstwo wyborcze nie daje jeszcze Platformie prawa do samowolki - komentuje Mirosław Rawa z PiS.

Radni jednym głosem przyznają, że liczyli na coś więcej. - Mamy ocenić, czy przyczyna zwolnienia nie ma związku z pełnieniem mandatu radnego. Tą przyczyną jest odwołanie. Ale co jest przyczyną odwołania? No, trudno mi powiedzieć - rozkłada ręce Sibińska.

Głosowanie nad wnioskiem wojewody odbędzie się prawdopodobnie w środę, na najbliższej sesji rady miasta. W obronie kuratora raczej na pewno staną PiS oraz Forum dla Gorzowa. Dyscypliny nie będzie w LiD. - Ja albo się wstrzymam, albo zagłosuję przeciwko wyrażeniu zgody - mówi Paweł Leszczyński z LiD.

Decyzja nie zapadła jeszcze w Platformie, ale przewodniczący klubu Edward Andrusyszyn zapowiada, że radni poprą wniosek (wcześniej m.in. Robert Surowiec twierdził, że kuratora nie można odwoływać tylko dlatego, że jest z PiS). - Kurator od wielu lat jest stanowiskiem politycznym i nie Platforma to wymyśliła - mówi Andrusyszyn.

- Skończmy z tym politykowaniem. Ja patrzę na kompetencje. Sondej to dobry kurator - grzmi radna niezależna Grażyna Wojciechowska.

"S" broni kuratora

W obronie Sondeja stanęła tymczasem gorzowska Solidarność. W stanowisku przesłanym do naszej redakcji zarząd regionu pozytywnie ocenia dotychczasową pracę kuratora, "mającego doskonałe rozpoznanie potrzeb środowiska", oraz "z dużym zaniepokojeniem obserwuje działania zmierzające do odwołania kuratora".

Kandydatem na następcę Sondeja jest Tomasz Możejko, nauczyciel ze Świebodzina i sekretarz lubuskiej PO. Okazuje się, że także ta kandydatura ma znaczenie dla radnych, którzy decydować będą o losach Sondeja. - Czy w Gorzowie nie ma kompetentnych osób na to stanowisko? To kolejna próba obsadzenia stanowisk w Gorzowie osobami z południa województwa. Na to zgody nie będzie - mówi radny Artur Radziński.

Źródło: Gazeta Wyborcza Gorzów




Temat: Wrocławska Promocja Dobrych Książek - targi
Szczegóły: http://www.okis.pl

15 Edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Targi potrwają od 30 listopada do 3 grudnia we Wrocławiu w Galerii BWA AWANGARDA przy ul. Wita Stwosza 32 i pojawi się na nich ponad 60 wydawnictw oraz wielu autorów, m in. Natalia Gorbaniewska, Teresa Tora?ska, Krzysztof Mroziewicz, Tomasz Lis.

Obok Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i Targów Książki
w Krakowie, jest to licząca się, ceniona impreza o charakterze kiermaszowo-promocyjnym, której głównym zadaniem jest promowanie książki o wysokich walorach literackich, artystycznych i typograficznych – dobrej książki.

Propozycją, która od czterech lat wzbogaca program Promocji i cieszy się wielkim zainteresowaniem, zwłaszcza młodej widowni, jest ogólnopolski Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce. Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych. Z myślą o nich już od kilku lat funkcjonuje ABECAD?O – sala zabaw i zajęć z dziećmi, gdzie
z małymi czytelnikami bawią się autorzy i znane osoby, które czytają lektury, organizują konkursy i przedstawienia.
Wrocławskie Promocje Dobrych Książek to także konkursy. Najważniejszym
z nich, towarzyszącym imprezie od początku jej istnienia, jest ogólnopolski Konkurs Na Najlepszą Książkę Roku o „Pióro Fredry”, którego jury tworzą wybitni przedstawiciele środowisk: naukowego, literackiego i artystycznego
z Wrocławia i innych ośrodków. Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek wydanych w Polsce w danym roku. Nagrodami są dyplomy oraz unikatowe dzieła sztuki wrocławskich twórców, które swą artystyczną wymową nawiązują do nazwy Konkursu. Dotychczas twórcami „Pióra Fredry” byli m.in. prof. Zbigniew Horbowy, Eugeniusz Get-Stankiewicz, Stanisław Wysocki, Ewa Granowska, Krystyna Strużyna-Kunecka, Krystyna Kortyka, Maria Kulesza.

W tym roku po raz kolejny wręczymy także ogólnopolską nagrodę dla wydawcy za najlepszą polską książkę dla dzieci – BESTSELLER-ek, a księgarze przyznają nagrodę najlepszej książce Promocji – WITRYNę 2006.

Warto wspomnieć o tym, że WPDK mają swój hymn, skomponowany przez profesora Akademii Muzycznej we Wrocławiu - Krystiana Kiełba. Dla czytelników - kolekcjonerów rokrocznie projektowany jest ekslibris (w formie pieczątki).

Imprezę odwiedza co roku od 9 do 14 tysięcy czytelników. Należy podkreślić, że wstęp na Promocje i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.
Jesteśmy przekonani, że dobrą książkę warto promować i dbać o jej kondycję. Liczymy na Pa?stwa przychylność i pomoc oraz na naszą dobrą współpracę.

------------------
Lista autorów, którzy pojawią się na targach:

Jurij Andruchowycz
Suza Bank
Adam Bąkowski
Iwona Bi?kowska
Tomasz Broda
Piotr Czerniawski
Janusz Degler
Jacek Dehnel
Mikołaj Długosz
Rafał Dutkiewicz
Niclas Foerster
Eugeniusz Get-Stankiewicz
Natalia Gorbaniewska
Jan Grzegorczyk
Lech Janerka
Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Grzegorz Kasdepke
Bogusław Kierc
Stanisław Klimek
Joanna Kulmowa
Andrzej Lichota
Agnieszka Maciąg
Tomasz Majeran
Krzysztof Mroziewicz
Stanisław S. Nicieja
Anna Pacześniak
Eustachy Rylski
Roberto Salvadori
Sławomir Sierakowski
Krzysztof Siwczyk
Stanisław Srokowski
Andrzej Stasiuk
Teresa Tora?ska
Barbara Toru?czyk
Mariusz Urbanek
Alfreda Walkowska
Katarzyna Węglicka
Wojciech Widłak
Martyna Wojciechowska
Maria Woś
Krzysztof Varga
Agnieszka Zabłocka-Kos



Temat: Wyceny kolekcji
Cześć czy mógłbyś wycenić moje autografy???
Anna Radomska
Gieorgij Puchalski
Norbi
Leszcze
Magda(Goya)
Krystyna Giżowska
Maryla Rodowicz
Janusz Chomontek
Condrado Moreno
In-Grid
Grzegorz Komenadrek
Majka Jeżowska
Szymon Kołecki
Paweł Golec
Łukasz Golec
Justyna Majkowska
Magda Femme
Michał Wiśniewski
Ania Wiśniewska
Mariusz Pudzianowski
Krzysztof Koczorowski
Michał Wójcik
Marcin Wójcik
Waldemar Wilkołek
Kasia Glinka
Joanna Liszowska
Olga Bończyk
Łukasz Płoszajski
Szymon Majewski
Iwona Węgrowska
Końjo
Tomasz Lubert
Wojciech Łuszczykiewicz
Piotr Siadul
Emil Waluchowski
Daniel Tyszkiewicz
Andrzej Janusz
Joanna Iwanowska
Izabela Tarka
Wojtek Szajwaj
Wojciech Gulis
Marek Zając
Tomek Bubieńczyk
Anna Wyszkoni
Adam Konol
Rafał Trzaskalik
Arek Dzierżawa
Dawid Krzykała
Adrian Wieczorek
Natali Lesz
Beata Kozidrak
Tomasz Kammel
Ania Popek
Bartosz Góra
Bartosz Gajda
Sławomir Szczęch
Paweł Pindur
Maciej Szczęch
Mariusz Kałamaga
Artur Barciś
Wojciech Cejrowski
Krzysztof Ibisz
Samuel Palmer
Cezary Żak
Agnieszka Litwin-Sobańska
Wojtek Kamiński
Przemysław Żejmo
Bartłomień Lewczuk
Reni Jusis
Justyna Steczkowska
Kate Ryan
Robert Rozmus
Grażyna Brodzińska
Jerzy Engel
Dorota Rabczewska
Karolina Nowakowska
Krystyna Prońko
Robert Kudelski
Zbigniew Waleryś
Irena Jarocka
Krzysztof Hołowczyc
Johnny Deep
Ewa Wachowicz
Rafał Mroczek
Dorota Miskiewicz
Łukasz Zagrobelny
Filip Jaślar
Michał Sikorski
Paweł Kowaluk
Bolesław Błaszczyk
Piotr Kupicha
Łukasz Kożuch
Michał Nowak
Michał Opaliński
Angela Merkel
Ewa Błaszczyk
Marek Kamiński
Mateusz Sawrymowicz
Pietro Piller Cottrer
Marco Wittmann
Marzena Sztuka
Żora Korolyov
Mariusz Kiljan
Helena Vondrackowa
Jan Pluta
Waldemar Tkaczyk
Grzegorz Skawiński
Radosław Rasiński
Roland Rosiński
Iwona Guzowska
Robert Kubica
Anna Guzik
Monika Pyrek
Grzegorz Halama
Martyna Wojciechowska
Jerzy Skoczylas
Leszek Niedzielski
Stanisław Szelc
Marek Niedźwiecki
Izabella Miko
Matylda Baczyńska
Jerzy Kossela (Czerwone gitary)
Jerzy Skrzypczyk (Czerwone gitary)
Henryk Zomerski (Czerwone gitary)
Mieczysław Wądołowski (Czerwone gitary)
Marek Kisieliński (Czerwone gitary)
Arkadiusz Wiśniewski (Czerwone gitary)
Bartosz Demczuk (Kabaret młodych panów)
Łukasz Kaczmarczyk (Kabaret młodych panów)
Robert Korólczyk (Kabaret młodych panów)
Mateusz "Banan" Banaszkiewicz (Kabaret młodych panów)
Łukasz Czapla
Adam Nowak (Raz dwa trzy)
Jacek Olejarz (Raz dwa trzy)
Grzegorz Szwałek (Raz dwa trzy)
Jarosław Treliński (Raz dwa trzy)
Mirosław Kowalik (Raz dwa trzy)
+ powtarzające się:
Justyna Majkowska
Kate Ryan
Artur Barciś
Grzegorz Komenadrek
Olga Bończyk
Magda Femme
Ani Mru Mru
Majka Jeżowska
Irena Jarocka
Grupa MoCarta
Kombii
Dorota Rabczewska
In-grid x2
Z góry dziękuje



Temat: Strajk 1-go września?
Nie rozpocznie się rok szkolny
wtorek 8 kwiecień 2008 22:30
Nauczyciele grożą strajkiem na 1 września
Jeśli nauczyciele nie dogadają się z rządem, nowy rok szkolny nie rozpocznie się 1 września - grozi Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Pierwsze starcie w maju - wtedy, gdy kończyć się będą matury, pedagodzy nie przyjdą do pracy - pisze DZIENNIK.
27 maja we wtorek odbędzie się strajk nauczycieli - zadecydował ZNP. To oznacza, że tego dnia, na finiszu matur, w wielu szkołach nie będzie lekcji. Niewykluczone, że do protestu dołączą także przedszkola. Jutro decyzję o strajku podejmie nauczycielska "Solidarność". Jeżeli będzie ona pozytywna, to w zbiorowy konflikt z rządem wejdą dwa największe związki zawodowe pedagogów.
Decyzja o strajku to efekt ankiety, jaką ZNP przeprowadził wśród 60 tys. nauczycieli. Blisko 80 proc. z nich opowiedziało się za strajkiem. W ten sposób chcą wymóc na rządzie 50 proc. podwyżki i pozostawienie im prawa do przechodzenia na wcześniejsze emerytury. Projekt nowelizacji ustawy emerytalnej zakłada bowiem zrównanie wieku emerytalnego nauczycieli z innymi grupami zawodowymi.
Choć pedagodzy zdecydowali się na radykalną formę protestu, to jego termin nie wywoła dużego zamieszania. Nie dojdzie do paraliżu matur, nie będzie zagrożony także termin klasyfikacji uczniów. "Zdecydowaliśmy, że strajk odbędzie się pod koniec maja, by nie padały argumenty, że walczymy o podwyżki i przywileje kosztem dzieci i młodzieży" - tłumaczył w rozmowie z DZIENNIKIEM Sławomir Broniarz szef ZNP. Dodał jednak, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia z rządem, to związek przewiduje kolejny protest. Jaki? "Przyszły rok szkolny nie rozpocznie się 1 września" - jasno stawia sprawę szef ZNP.
Czy wobec takiej deklaracji rząd pójdzie na ustępstwa wobec pedagogów? "Nie chcę tego komentować" - stwierdziła Agnieszka Liszka, rzeczniczka rządu. Uspokaja Krystyna Szumilas wiceszefowa resortu edukacji. "Sprawa emerytur pomostowych jest cały czas otwarta" - zapewnia. Szumilas dodaje, że MEN chce rozmawiać z nauczycielami w sprawie podwyżek. "Ta kwestia wiąże się jednak z reorganizacją całego systemu wynagradzania nauczycieli. Rozpoczęliśmy już dyskusję na ten temat. Jesteśmy otwarci na argumenty, ale oczekujemy elastyczności także ze strony pedagogów" - mówi wiceszefowa MEN.
Do 21maja potrwa referendum strajkowe. Wtedy dowiemy się, w ilu szkołach realnie lekcji nie będzie. A środowisko nauczycielskie jest mocno podzielone. "Od lat jesteśmy bagatelizowani. Strajk to jedyna możliwość, by zwrócić uwagę władz na nasze żądania" - przekonuje Ewa Chłoń, nauczycielka z kilkunastoletnim stażem, ucząca w jednej z chełmskich podstawówek. "Dlaczego rząd nie zdecydował się na likwidację emerytalnych przywilejów górnikom czy policjantom" - pyta Chłoń. Odmienne stanowisko prezentuje Ewa Wojciechowska wicedyrektor łódzkiego I L.O. w Łodzi, które do strajku najpewniej nie dołączy. "Sytuacja nauczycieli jest niezadowalająca, ale to młodzież jest dla nas najważniejsza" - podkreśla Wojciechowska.




Temat: rozmowy w toku-TVN
Użytkownik "Krystyna*Opty*" <krystynatomczak@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:bcd93j$uqs$1@tryton.plocman.pl...


Użytkownik "Robert" <robertj@icpnet.pl> napisał w wiadomości
news:bcapts$1fsm$1@tryton.plocman.pl...

WITAM,mam propozycje nie do odrzucenie zeby propagowac jak nalglosniej
diete
dr.Kwasniewskiego,jest taka mozliwosc zeby zaproponowac telewizji TVN
poprowadzenie programu rozmowy w toku na temat diety optymalnej,przeciez
jest
tylu nieswiadomych Polakow ktorych mozemy oswiecic.Mysle ze dla pani Ewy
Drzyzgi bylby swietny temat,wystarczy tylko chciec.strona
http://www.rozmowy.tvn.pl/index.asp lub tel0 prefix 12 6528444 .pozdrawiam

Tak się składa, że Ewa Drzyzga temat diety optymalnej już zna. Temat
sposobów na nadwagę już był i nawet go ogłądałam i frgmenty nagrałam na
wideo, była w nim również rozmowa z optymalnym Józefem Turostowskimi jego
żoną, ale NIE WOLNO MU BYŁO POWIEDZIEĆ O JAKĄ I CZYJĄ DIETĘ
CHODZI... )))

Nie martw się Robercie, z czasem nie da się tego utrzymać w medialnej
tajemnicy.
Coraz częściej IŻŻ jest wzywany przez media "do tablicy"
Wczoraj w TVP2 w programie:"Pytanie na śniadanie" Agata Młynarska
i Dorota Wellman prowadziły program "Zdrowa żywność".
Gośćmi były kobiety prowadzące gospodarstwa ekologiczne i produkujące
różne produkty jakie mogą w takim gospodarstwie powstać włącznie
z kiełbaskami ze zdrowych, naturalnie karmionych, jak się wyraziły:
"szczęśliwych" świnek, bez sztucznych dodatków i bez antybiotyków.
Gospodarstwa
nie używają środków ochrony roślin, ani nawozów. Kryterium jest stałe
badanie właściwości ziemi uprawnej. Produkty także nie zawierają
konserwantów, ani wszelkich ulepszaczy. Producenci tej ekologicznej żywności
próbowali wejść ze swymi produktami do marketów, ale się okazało, że są za
słabi, konkurencja pięknych i dorodnych warzywek i owoców zwyczajnie ich
skosiła. Często używano w rozmowie nazwy "Zdrowa żywność", na co ostro
zareagowała pani ekspert nr 1 w dziedzinie dietetyki i jedynie słusznej
polskiej diety (śródziemnomorskiej), czyli pani Małgorzata
Kozłowska-Wojciechowska.
Zaperzyła się straszliwie na przedsiębiorcze panie z tych gospodarstw i
powiedziała mniej wiecej tak:
- Nie można nazywać tych produktów "Zdrowa żywność", to jest nadużycie, bo
sugerowało by, że produkty z marketów zawierające konserwanty, a także
warzywa transgeniczne są niezdrowe, a to nie jest prawdą. A poza tym ona nie
ma ani czasu ani możliwości, żeby szukać sklepów z taką żywnością (????)
:DDDDDD - argument nie do obalenia! ... sam w sobie zwala z nóg ))))
A przy okazji kamera nieopatrznie pokazała jej nogi, wyglądały na ogromnie
opuchnięte, albo otłuszczone, taki kształt słoniowatych, po prostu okropne.
I nikt mi nie wmówi, że to uroda. Należy przypuszczać, że jest na swej
zalecanej całej Polsce diecie śródziemnomorskiej.
Obie redaktorki po tym proteście zatkało, Agata Młynarska próbowała bronić
nieskażonej zywności chemią i z trudem obie z Dorotą dobrnęły szczęśliwie do
końca programu.
Słowem - robi się coraz weselej... ;DDDD

--
Krystyna*Opty* Krystynatomczak@poczta.onet.pl

Dureń, gdy zrobi głupstwo, zawsze potem tłumaczy,
że było to jego obowiązkiem. George Bernard Shaw


Masz rację Krystyno.
Miejmy nadzieję, że uda nam się ściągnąć Panią Ewę Drzazgę
i przekonać ją o tym, żeby można było mówić TVN jaka to dieta.
Ale proszę jeszcze o tydzień cierpliwości ( 7 dni tak długo jak się leczy katar)
wówczas podam szczegóły.
To będzie BOMBA , chyba Cię zaciekawiłem Krystyno i innych co? Morgano

..



Temat: Jak mieszkają gwiazdy
Polscy celebryci narzekają na rodzimy show-biznes, ale wygląda na to, że można
z niego nieźle wyżyć! Większość z gwiazd mieszka w apartamentach wartych
miliony złotych. Rekordzistką okazała się Natasza Urbańska, która wraz
z mężem Januszem Józefowiczem zamieszkała w prawdziwym pałacu.

Oto lista najdroższych rezydencji rodzimych gwiazd show biznesu sporządzona przez dziennikarzy "Super Expressu"

Imię i nazwisko, miasto, mieszkanie/dom - liczba metrów kwadratowych, cena (w złotych)

1. Natasza Urbańska (31 l.) Jajkowice, pałacyk 350, 3 mln
2. Małgorzata Teodorska (27 l.) Warszawa, apartament 200, 2,9 mln
3. K. Cichopek (26 l.)/M. Hakiel (25 l.) Warszawa, willa 200, 2,9 mln
4. Cezary Pazura (46 l.) Warszawa, apartament 180, 2,7 mln
5. Martyna Wojciechowska (34 l.) Izabelin, willa 263, 2,6 mln
6. Laura Łącz (54 l.) Warszawa, willa 250, 2,5 mln
7. Anna Popek (40 l.) Podkowa Leśna, willa 200, 2,4 mln
8. Hanna Lis (38 l.) i Tomasz Lis (42 l.) Konstancin, willa 220, 2,3 mln
9. Katarzyna Dowbor (49 l.) Konstancin, willa 250, 2,2 mln
10. Tadeusz Drozda (59 l.) Radość, willa 250, 2,1 mln
11. Doda (24 l.) Warszawa, apartamentowiec 140, 2 mln
12. Tomasz Kammel (37 l.) Warszawa, apartament 130, 2 mln
13. Rafał Kólikowski (42 l.) Zalesie, willa 250, 2 mln
14. Wojciech Siemion (80 l.) Petrykozy, dworek 300, 2 mln
15. Joanna Koroniewska (30 l.) Konstancin, willa 150, 2 mln
16. Anna Milewska (77 l.) Żoliborz, pół willi 160, 2 mln
17. Justyna Steczkowska (36 l.) k. Radziejowic, willa 300, 2 mln
18. Kasia Kowalska (35 l.) Warszawa, apartament 115, 1,9 mln
19. Joanna Brodzik (35 l.) Warszawa, apartament 250, 1,8 mln
20. Dariusz Michalczewski (40 l.) Sopot, willa 180, 1,8 mln
21. Marcin Meller (40 l.) Chojnów, willa 180, 1,8 mln
22. Kuba Wojewodzki (45 l.) Warszawa, apartament 122, 1,7 mln
23. Mariusz Pudzianowski (31 l.) Biała Rawska, willa 300, 1,5 mln
24. Andrzej Grabowski (56 l.) Warszawa, apartament 120, 1,5 mln
25. Małgorzata Kożuchowska (37 l.) Chojnów, willa 280, 1,5 mln
26. Radek Pazura (39 l.) Chojnów, dom 280, 1,5 mln
27. Jolanta Fraszyńska (40 l.) Chojnów, dom 280, 1,5 mln
28. Alicja Majewska (60 l.) Warszawa, willa 230, 1,5 mln
29. Krzysztof Krawczyk (62 l.) pod Łodzią, willa 300, 1,5 mln
30. Piotr Rubik (40 l.) Warszawa, apartament 130, 1,4 mln
31. Patrycja Markowska (29 l.) Warszawa, apartament 100, 1,4 mln
32. Piotr Gąsowski (44 l.) Warszawa, apartament 160, 1,4 mln
33. Krystyna Janda (56 l.) Milanówek, willa 250, 1,4 mln
34. Paweł Małaszyński (32 l.) Warszawa, apartament 120, 1,3 mln
35. Olivier Janiak (34 l.) Warszawa, apartament 120, 1,2 mln
36. Magda Femme (37 l.) Krupia Wólka, willa 280, 1,2 mln
37. Weronika Marczuk (37 l.) Warszawa, apartament 100, 1,1 mln
38. Edyta Górniak (36 l.) Milanówek, willa 200, 1 mln
39. Kuba Wesołowski (23 l.) Warszawa, apartament 80, 995 tys.
40. Agnieszka Dygant (35 l.) Warszawa, kamienica 100, 990 tys.
41. Grażyna Wolszczak (50 l.) Warszawa, kamienica 90, 980 tys.
42. Daria Widawska (31 l.) Warszawa, kamienica 80, 930 tys.
43. Witold Pyrkosz (81 l.) pod Piasecznem, willa 230, 930 tys.
44. Ryszard Rynkowski (57 l.) pod Brodnicą, willa 350, 900 tys.
45. Tatiana Okupnik (30 l.) Łódź, apartament 100, 870 tys.
46. Joanna Jabłczyńska (23 l.) Warszawa, mieszkanie 80, 830 tys.
47. Ola Kwaśniewska (27 l.) Warszawa, mieszkanie 70, 750 tys.
48. Agnieszka Krukówna (37 l.) Warszawa, mieszkanie 80, 700 tys.
49. Mateusz Damięcki (27 l.) Warszawa, mieszkanie 70, 649 tys.
50. Michał Milowicz (38 l.) Warszawa, mieszkanie 40, 385 tys

Źródło - efakt.pl



Temat: Święta w stacjach radiowych


PR 1:
Radiowa Jedynka przygotowała specjalny program sylwestrowy dla tych, którzy bardziej od muzyki lubią dobry humor i kabaret.

Sylwester z humorem
"Kabaretowy Sylwester Jedynki" w Programie 1 Polskiego Radia rozpocznie się o 22 i potrwa do 3 w nocy, a jego gospodarzem będzie Zbigniew Krajewski. W czsie programu w będzie można usłyszeć m.in. Marię Czubaszek, Stefana Friedmanna, Marka Majewskiego, Jana Pietrzaka i szefa radiowej Jedynki - Marcina Wolskiego oraz kabarety: Pod Egidą, Elita, Kabaret Starszych Panów, Dudek, Sześćdziesiątka, Salon Niezależnych. Taneczny program muzyczny w radiowej Jedynce rozpocznie się od godziny 3 w nocy.

Noworczna Jedynka
Z kolei w programie noworcznym radiowej Jedynki będzie można usłyszeć o 12 kobiety sukcesu 2006, m.in. Agnieszka Holland, Krystyna Janda, Ewa Wencel, Jowita Budnik, Joanna Kos-Krauze, Martyna Wojciechowska, Agata Szymczewska. Po 17 Zbigniew Krajewski poprowadzi "Piosenki dla przyjaciół" - dając słuchaczom szansę złożenia życzeń najbliższym.

PR 3:
W sylwestrową niedzielę radiowa Trójka nie tylko będzie żegnała się ze starym rokiem, ale także ze swoją starą ramówką. Muzycznie zapowiada się także Nowy Rok.

Ostatni dzień roku
W niedzielę 31 grudnia na antenie radiowej Trójki będzie można usłyszeć "Sylwestrowe tanie granie" (10-13), czyli trzy godziny w towarzystwie Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego. Od 13 do 16 na sylwestrową rozgrzewkę zaprasza Agnieszka Szydłowska.

Od godziny 22, po "Topie Wszech Czasów", o którym informowaliśmy tutaj, sylwestrową noc w radiowej Trójce poprowadzi Piotr Stelmach, który przygotował kilka atrakcji - m.in. życzenia noworoczne od Trójkowych gwiazd.

W Nowy Rok
W poniedziałek (1 stycznia 2007) w radiowej Trójce od godz. 7 "Witamy rok na całym świecie" w towarzystwie Wojciech Cejrowski. Później, po godz. 10.00 "Życzenia na Nowy Rok" składać będzie Marcin Łukawski.

Od godz. 13.00 Agnieszka Szydłowska poprowadzi muzyczne "Boli mnie głowa", a po 16.00 "Dogrywkę" dorzuci Piotr Baron. Piotr Metz zaprosi na audycję "Od nowa" (po godz. 19.00), a "Noworoczny Klub Trójki" (22-00) poprowadzi Dariusz Bugalski.

PR BIS:
Polskie Radio BIS zaprosi swoich słuchaczy do Szczawnicy, na wielką Sylwestrową imprezę z udziałem gwiazd polskiej muzyki.

"Sylwester w górach" prosto ze Szczawnicy relacjonować będzie Patryk Kuniszewicz. Przez cały weekend odbywać się tam będą koncerty i sety didżejskie polskich wykonawców i specjalistów od muzyki klubowej.

W ostatni dzień roku (31 grudnia) tym, którzy nie zdążyli zorganizować sobie imprezy Mariusz Rokos przedstawi alternatywne propozycje spędzenia tej wyjątkowej nocy ("Sylwester - last minute", godz. 10-14). Z kolei rok 2006 podsumuje Bartek Czarkowski ("To był rok 2006", godz. 14-1. Sylwestrową zabawę na antenie zorganizuje Ula Kaczyńska ("Bardzo Inny Sylwester", godz. 18-00). Po północy miksy będzie serwował Hubert Augustyniak.

Z kolei w pierwszy dzień 2007 roku na antenie Polskiego Radia BIS będzie można posłuchać przebojów z czasów młodości rodziców najmłodszych słuchaczy BISki. Między 18 a 22 słuchacze będą mogli składać noworczne życzenia w audycji Mariusza Rokosa - "Szczęśliwego Nowego Rokos!". Z kolei audycja "Zostaw wiadomość" (między 22 a 2 w nocy) poświęcona będzie noworocznym postanowieniom.




Temat: Bilety na spotkanie w Sali Kongresowej
Jeżeli istniałaby taka możliwość to prosiłbym o przesłanie biletów na adres:
W sumie będą to trzy bilety. Proszę o numery miejsc koło siebie.

Damian Lechoszest
ul. Powstańców 72
48-120 Baborów

Dziękuję i pozdrawiam.

Użytkownik "MORGANO/BYTOM" <75693756@pro.onet.pl> napisał w wiadomości
news:bge02j$1f81$1@tryton.plocman.pl...

Organizator: CENTRUM ŻYWIENIA OPTYMALNEGO z Jastrzębiej Góry
po zorganizowanych z powodzeniem licznych cyklicznych spotkaniach
z wykładami na temat żywienia optymalnego dla kilku tysięcy osób
Z A P R A S Z A
Optymalnych i sympatyków DO, jak również osoby niezdecydowane na

PIERWSZE NAJWIĘKSZE W POLSCE SPOTKANIE OPTYMALNYCH

w WARSZAWIE w SALI KONGRESOWEJ PAŁACU KULTURY
dla 3400 osób w DNIU 07 WRZEŚNIA około godziny 11.00

Na spotkaniu obecny będzie dr Jan Kwaśniewski. Zapowiedziały
również swoje przybycie ważne osobistości. Ponieważ jest to
pierwsze tego typu zorganizowane spotkanie na tak szeroką skalę,
a modne są wszelkiego rodzaju święta proponuję o wpisanie na stałe
do naszego kalendarza i ogłoszenie
DZIEŃ 7 WRZEŚNIA ŚWIĘTEM WSZYSTKICH OPTYMALNYCH.
Osoby pragnące uczestniczyć w spotkaniu proszone są o zgłoszenie
swego uczestnictwa do: Krystynatomczak@poczta.onet.pl,
która sporządzi listę osób wraz z osobami towarzyszącymi, by móc
zarezerwować odpowiednią ilość zaproszeń. Morgano

LISTA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA OPTYMALNYCH
Ogółem
1. Bartłomiej Łopieński = 4/4
2. Krystyna Tomczak = 5/9
3. Jacek"optymal" = 2/11
4. Karolina Wojciechowska = 1 /12
5. Mirosława Winkler = 1/13
6. Daniel Figlarz = 4/17
7. Tomasz Wielewski = 1/18
8. Ola Gromek = 1/19
9. Stanisław Briegmann = 2/21
10. Janusz Żurek = 3/24
11. Waldemar Panasiuk = 1/25
12. Jolanta Mierzejewska = 3/28
13. Antoni Jan Pożerski = 2/30
14. Damian Lechoszest = 3/33
15. Czesława Wasilewska = 1/34
16. Ewa Izmaiłowska = 4/38
17. Andrzej Urbaniak = 3/41
18. Iwona Koslacz-Matusiak = 2/43
19. Grzegorz Wasiak = 1/44
20. Agnieszka Płatek = 2/46
21. Radoń Jan = 4/50
22. Leszek Serdyński = 4/54
23. Beata Warchoł = 2/56
24. Bogdan Klatka = 1 /57
25. Andrzej Czyż = 2/59

Witam wszystkich serdecznie. Już są w moim posiadaniu bilety wstępu.
Na spotkanie w dniu 07.09.2003 w Sali Kongresowej.
Na życzenie mogę przesłać bilety na wskazany adres.
Lub proszę o przekazanie innej drogi jak dostarczyć bilety.
Będę na miejscu przy wejściu głównym w holu w dniu spotkania już od około
godziny 9,00
Można się zemną skontaktować morgano@pro.onet.pl
Otrzymałem bilety w trzech rzędach rząd 25-26-27 wejście 7 lub 9 lub 11
to
informacja dla tych osób które są zorientowane w układzie w sali. Morgano



..



Temat: rozmowy w toku-TVN
Użytkownik "Robert" <robertj@icpnet.pl> napisał w wiadomości
news:bcapts$1fsm$1@tryton.plocman.pl...


WITAM,mam propozycje nie do odrzucenie zeby propagowac jak nalglosniej
diete
dr.Kwasniewskiego,jest taka mozliwosc zeby zaproponowac telewizji TVN
poprowadzenie programu rozmowy w toku na temat diety optymalnej,przeciez
jest
tylu nieswiadomych Polakow ktorych mozemy oswiecic.Mysle ze dla pani Ewy
Drzyzgi bylby swietny temat,wystarczy tylko chciec.strona
http://www.rozmowy.tvn.pl/index.asp lub tel0 prefix 12 6528444 .pozdrawiam


Tak się składa, że Ewa Drzyzga temat diety optymalnej już zna. Temat
sposobów na nadwagę już był i nawet go ogłądałam i frgmenty nagrałam na
wideo, była w nim również rozmowa z optymalnym Józefem Turostowskimi jego
żoną, ale NIE WOLNO MU BYŁO POWIEDZIEĆ O JAKĄ I CZYJĄ DIETĘ
CHODZI... )))

Nie martw się Robercie, z czasem nie da się tego utrzymać w medialnej
tajemnicy.
Coraz częściej IŻŻ jest wzywany przez media "do tablicy"
Wczoraj w TVP2 w programie:"Pytanie na śniadanie" Agata Młynarska
i Dorota Wellman prowadziły program "Zdrowa żywność".
Gośćmi były kobiety prowadzące gospodarstwa ekologiczne i produkujące
różne produkty jakie mogą w takim gospodarstwie powstać włącznie
z kiełbaskami ze zdrowych, naturalnie karmionych, jak się wyraziły:
"szczęśliwych" świnek, bez sztucznych dodatków i bez antybiotyków.
Gospodarstwa
nie używają środków ochrony roślin, ani nawozów. Kryterium jest stałe
badanie właściwości ziemi uprawnej. Produkty także nie zawierają
konserwantów, ani wszelkich ulepszaczy. Producenci tej ekologicznej żywności
próbowali wejść ze swymi produktami do marketów, ale się okazało, że są za
słabi, konkurencja pięknych i dorodnych warzywek i owoców zwyczajnie ich
skosiła. Często używano w rozmowie nazwy "Zdrowa żywność", na co ostro
zareagowała pani ekspert nr 1 w dziedzinie dietetyki i jedynie słusznej
polskiej diety (śródziemnomorskiej), czyli pani Małgorzata
Kozłowska-Wojciechowska.
Zaperzyła się straszliwie na przedsiębiorcze panie z tych gospodarstw i
powiedziała mniej wiecej tak:
- Nie można nazywać tych produktów "Zdrowa żywność", to jest nadużycie, bo
sugerowało by, że produkty z marketów zawierające konserwanty, a także
warzywa transgeniczne są niezdrowe, a to nie jest prawdą. A poza tym ona nie
ma ani czasu ani możliwości, żeby szukać sklepów z taką żywnością (????)
:DDDDDD - argument nie do obalenia! ... sam w sobie zwala z nóg ))))
A przy okazji kamera nieopatrznie pokazała jej nogi, wyglądały na ogromnie
opuchnięte, albo otłuszczone, taki kształt słoniowatych, po prostu okropne.
I nikt mi nie wmówi, że to uroda. Należy przypuszczać, że jest na swej
zalecanej całej Polsce diecie śródziemnomorskiej.
Obie redaktorki po tym proteście zatkało, Agata Młynarska próbowała bronić
nieskażonej zywności chemią i z trudem obie z Dorotą dobrnęły szczęśliwie do
końca programu.
Słowem - robi się coraz weselej... ;DDDD

--
Krystyna*Opty* Krystynatomczak@poczta.onet.pl

Dureń, gdy zrobi głupstwo, zawsze potem tłumaczy,
że było to jego obowiązkiem. George Bernard Shaw

..



Temat: III Krajowa Wystawa Kaukazów i Azjatów -Częstochowa Cup 2009
Wyniki skopiowane z forum molosy autorstwa Roxany

FCI 328 - Owczarek Środkowo-Azjatycki

Psy

Klasa szczeniąt

WO I, Best Puppy, BIS Puppy 18. ETESCH Shah-Azim, białe, 2008-09-19 (Ch. AK BASH iz Klovi-Ch. BABUSCHKA Shah-Azim), hod. Zdenka Vaskova, wł. Zdenka Vaskova
WO II 19. SAJDAR Avendesora, czarne z białym, 2008-10-02, (CHAKIM Kara Kum-CZERTYSZ Premium), hod. Justyna Kamińska, wł. Mirosława Gąsiorowska
WO III 20. SAYGON Bufor, biało-rude, 2008-10-08, (CHAKIM Kara-Kum-BORA Bufor), hod. Aldona Lipińska, wł. Beata Szymborska

Klasa młodzieży

bdb 21. ARKAN z Hemżalowego Młyna, czarno-białe, 2008-01-15 (PINACZET Saksonia-CHAZI Ri-Ve-Gu), hod. Milan Hemżal, wł. Leonard Jaksik
bdb 22. Chartay BAHARDEN, czarne, 2007-11-15 (BANZAY-AFSONA), hod. Marcin Zbierski, wł. Krzysztof Kondysz
IV dosk 23. BAKYR Furia, rude z białym, 2008-03-20 (ALTYN-NARYN Masovia), hod. Dariusz Lewandowski, wł. Dariusz Lewandowsk
I dosk, Zw.Ml, Naj.Junior, BIS Junior 24. BALAT Azlandia, białe, 2008-01-17 (BURAN Antidotum-NAWRUZ Masovia), hod. Sławomir Matwiej, wł. Sławomir Matwiej
bdb 25. Tumar Poland BAY, czarno-białe, 2007-11-18 (BIETRAS Kara-Kum-Ak Nukker NINO), hod. Adam Kudłaty, wł. Małgorzata Stoilkowic
bdb 26. Jamazja DIDŻIT, białe z czarnym, 2007-12-22 (Berendey BAHRAN-Jamazja BAGIRA), hod. Anna Zawistowska, wł. Arkadiusz Kostempski
- 27. FARD z Winnickiego Wzgórza, białe z rudym, 2007-12-02 (PAYTAR Ak-Nuker-ARIHSA Ak-Nuker), hod. Aleksander Michalik, wł. Aleksander Michalik
III dosk 28. JES PRAGON Stancocker, rude z białym, 2008-03-20 (Ch.Pl. DEMON STAN Atletico-MURUN Kara-Kum), hod. Karina Anna Stanisławska, wł. Karina Anna Stanisławska
II dosk 29. Bandith VARORUD, czarno-białe, 2007-12-29 (Ch. MIA & MIA Azhdar-Ch. MASHA CARA Ri-Ve-Gu), hod. Jan Nemeth, wł. Jan Nemeth
db 63. JAUNZEMBEK Mavy Gaplan, pręgowane z białym, 2008-02-28 (ARLAN Juren-Eldo J'FAZIRA), hod. Lauma Mazule, wł. Lina Bielinyta

Klasa pośrednia

II dosk 30. ARON Zdżary, pręgowane, 2007-12-10 (PORTOS HAPPI Stancocmer-ANORA Oaza-Azjatów), hod. Andrzej Buczyński, wł. Karina Anna Stanisławska
bdb 31. BAŁASZ Azlandia, łaciate, 2008-01-17 (BURAN Antidotum-NAWRUZ Masovia), hod. S. Matwiej, wł. Dariusz Lewandowski
bdb 32. EMANUEL z Winnickiego Wzgórza, czarne z białym, 2007-07-24, (BARHAN Berendey-BAYKALAY Ak Nukker), hod. Aleksander Michalik, wł. Krzysztof Opalski
I dosk, CWC, NDPwR 35. MELE GUSH Azijos Magija, pręgowane z białym, 2007-11-29, (Mł.Ch.Rus.Ch.Lt.Lv.RKF.Mł.Zw.Św.Zw.Kl. LUCHAR-Ch.Lt. Ak Nukker YURMALA), hod. Sonata Gausien, wł. Jolanta Papsiene, A. Brazdzionis
III dosk 36. Turkmen-Kala UGUR 2, białe, 2007-11-19 (Turkmen-Kala AZAT-Turkmen-Kala DALSHIN), hod. L. V. Roginskaja, wł. Dusan Svoboda

Klasa otwarta

- 37. ALMAZ Sokolnicka Dolina Mł.Ch.Pl., srebrno-białe, 2006-12-03 (AGRAM Marcus Micaelis-NAJWAT Sokolnicka Dolina), hod. Mariola ruudzińska, wł. Sylwia Pieńkos
IV dosk 38. CANNY Zlata louka, białe z czarnymi znaczeniami, 2007-01-07 (Mł.Cg.Cr MURDAK HAMMER-BIRGIT Zlata lauka), hod. Jiri Varejcko, wł. Katarzyna Banasiak
- 39. EJBAR Pirosao, płowe ze znaczeniami, 2006-04-20 (Zw.Srodk-Eur. BARCHAT Mako-I-Ala-Ch.Sr.Zw.Kl. Sary-Shaitan NORA), hod. Robert Pitek, wł. Marian Durana
bdb 40. LAHTIR Sen Oceanu, rude z białym, 2006-03-01 (Ak Nuker HUMMER-BUKHARA Sanja), hod. Agnieszka Olińska, wł. Mirosława Gąsiorowska
I dosk, CWC 41. ŁUNNIK Kawalkada, szare z białym, 2006-12-12 (AKBAY z Lucina-ELBAJA Kawalkada), hod. Krystyna Babirecka, wł. Agnieszka Duszak
bdb 42. NAZAR Sokolnicka Dolin, ciemno-pręgowane, 2003-11-29 (ICh.Ch.Cz.Zw.Kl. ILGIZ-Ch.Pl. SANGA Sokolnicka Dolina), hod. Mariola Rudzińska, wł. Mariola Rudzińska
II dosk 43. ONZAGAJ Kara Kum Mł.Ch.Pl., szare z białymi znaczeniami, 2007-01-14, (MAVR-CLEA Barsuk), hod. Stanisław Białowąs, wł. Marek Gaura
bdb 44. POSEJDON ze Stańkowej Zagrody, rude z białym, 2006-12-26, (ARAGON Jarzębinowe Gniazdo-BERTA Aszchabat), hod. Stanisław Pisarek, wł. Stanisław Pisarek
III dosk 45. SHAKIR Baba-Hatim, płowe z białym, 2005-11-24 (HUMMER Ak Nuker-GEYRA z Karagandy), hod. Bartłomiej Wyszyński, wł. Mirosław Buchalik

Klasa championów

- 46. Berendey BARHAN Mł.Ch.Pl.Ch.Pl., czarne z białym, 2002-01-12, (FARUCH-Berendey JALCHEN), hod. Makarowa, wł. Aleksander Michalik
III dosk 47. CZAKAN Bobrowicka Sfora Ch.Pl, białe ze znaczeniami, 2005-04-13 (HAIBAR-MUDRA Ałbaj), hod. Janusz Chaber, wł. Janusz Chaber
II dosk 48. EGON Wojciechowe Knieje Ch.Pl., rude z białym, 2005-08-21 (GULUZ Saksoniya-DOLLI z Bartoszowej Zagrody), hod. Sylwia Wojciechowska, wł. Natalia Śniegowska
IV bdb 49. MIA 7 MIA Azhdar, czarno-białe, 2005-11-18 (Ch. MASHKHUR iz Klovi-Ch. Berendey KARATA), hod. Irina Maliss, wł. Jan Nemeth
I dosk, CWC 50. NUKER Sokolnicka Dolina ICh., biało-rude, 2003-11-29 (ICH. IlGIZ-Ch.Pl. SANGA Sokolnicka Dolina), hod. Mariola Rudzińska, wł. Sławomir Zalewski
- 51. OTAR Masovia Mł.Ch.PLCh.Pl., biało-czarne, 2005-07-11 (BOMBER-AK NUKER NAUSHKA), hod. Waldemar Szykiedans, wl. Karolina Rulak




Temat: O co mam pretensje do J.K
Użytkownik "JUREK" <jr.17111950@gazeta.pl> napisał w wiadomości
news:dq4k9v$9os$4@ns38.serveradmin.pl...


1.Za decyzją o przejściu na daną dietę stoi tylko i wyłącznie
autorytet J.K bo jest lekarzem a komu jak komu ale lekarzowi jako
specjaliście od zdrowia należy wierzyć. Co prawda ja decyduję ale na
podstawie zdania autorytetu.Tak, że decyzja chorego o przejściu na
dietę to tytlko po części moja decyzja.


A żeby było śmieszniej, to kilka dni temu w studiu TVP1 w programie
"Popołudnie z Jedynką" w najmodnieszym obecnie temacie: DIETY, autorytet
dietetyk z IŻŻ powiedział, że lekarze nie znają się na dietetyce i że m.in.
dr Kwaśniewski też nie powinien zajmować się dietetyką, tylko leczeniem (sic!)
Dał więc do zrozumienia, że zainteresowani poszukiwaniem jakiejś zdrowej diety
powinni udać się do dietetyka, a nie do lekarza. A wiadomo, że tacy poszukiwacze
zwykle mają problemy zdrowotne i DLATEGO interesują się zmianą odżywiania.
Czyżby IŻŻ chciał zajmować się LECZENIEM pacjentów dietą? Mają tupet.
Nie wystarcza im, że dzięki swym wysokowęglowodanowym zaleceniom "naprodukowali"
w społeczeństwie dużą liczbę pacjentów z mnóstwem chorób zwłaszcza związanych z
patologicznym metabolizmem.
A przy okazji: w tym programie (oczywiście mocno prowęglowodanowym) trafił się
mały dysonans, mianowicie aktorka Anna Majcher wspomniała, że kilku znajomych
lekarzy spotkało się z przypadkami zdrowienia z tzw. nieuleczalnych chorób u
swoich pacjentów na diecie optymalnej
No i coś z lekka zmienia też front pani Kozłowska-Wojciechowska, tym razem nie
rozgadała się na temat sztandarowych "warzyw i owoców", ale na temat TŁUSTYCH
ryb, pokreślając tłuszczową gwiazdę omega 3 (polecała nasze poczciwe śledzie -
moje ulubione ).


2.Kwaśniewski jest lekarzem i nie może jak piszesz gadać co mu się
wyśni bo musi być świadom, że za nim stoi autorytet lekarza. A jako
człowiek odpowiedzialny (mam nadzieję,że takim jest) wręcz jest
zobowiązany do ustosunkowania się do krytyki, poniewaz podał swoje
poglądy na osąd społeczny poprzez ich upublicznienie.
3.Kwaśniewskiego do sądu podać nie mogę bo nie potrafię udowodnic,że
to jego dieta mi zaszkodziła.


To jest bardzo prawdopodobne. Takim jak ty - szkodzi.


5.Ja pretensje do p.Kwaśniewskiego mam tylko o to, że zrobił zbyt
wiele nadzieji chorym( w tym i mnie). A zastosowanie jego diety w
praktyce te nadzieje rozwiały.


Rozumiem, że tę nadzieję dał ci inny ekspert od żywienia, bo przecież jednak
jakoś się żywisz (?). I dobrze. Wypróbuj inną dietę, a potem napisz na co ci
pomogła. Chętnie przeczytam.

Krystyna



Temat: OPOLE 2009 - miedzynarodowa
Golden Retriever, suka, szczeniąt - EUFORIA EUFORIA z Zagłębia Krótki Bartłomiej - Wodzisław Śl.
Golden Retriever, suka, szczeniąt - NILA Bon Voyage Bielanis Michał - Gliwice
Golden Retriever, suka, młodzieży - KLEOPATRA Z DZIADA PRADZIADA Adekatos Poland FCI Szymczyńska Joanna Tomasz Sławik- Częstochowa

Golden Retriever, suka, młodzieży - JOWITA MÓJ ZAKĄTEK Bełzowska Katarzyna - Cianowice
Golden Retriever, suka, młodzieży - MAJA Mój Zakątek Zielińczuk Weronika - Bukowo
Golden Retriever, suka, młodzieży - GOLD HOPE THE DREAM TEAM Novakova Ivana - Kurim
Golden Retriever, suka, młodzieży - FOXY BROWN Anima Candida Michalus Marta Magdalena Wojciechowska- Poznań
Golden Retriever, suka, młodzieży - Siatham CARELESS WHISPER Chmielewska Magdalena - Wrocław
Golden Retriever, suka, młodzieży - FAWORYTKA Szczęśliwy Słoń Wolska Joanna - Łęki Górne
Golden Retriever, suka, młodzieży - Agent Specjalny SAVANNA ETERNO FELICITA Okas Ewa - Mysłowice
Golden Retriever, suka, pośrednia - TASTE OF CHICAGO v.d. BEERSE HOEVE Nowak Robert - Czeladź

Golden Retriever, suka, pośrednia - SMERFETKA Adekatos Poland FCI Sławik Tomasz - Konopiska
Golden Retriever, suka, pośrednia - REDA Mokrzańskie Wzgórze Zastawna Barbara - Wrocław
Golden Retriever, suka, pośrednia - KLARA POL-ROT Ranik Klaudia - Leszno
Golden Retriever, suka, pośrednia - FILA z Makdani Piotrowscy Julita, Maciej - Lubin
Golden Retriever, suka, pośrednia - CARLA DAISY CLUB Napierała-Toboła Brygida - Dębienko
Golden Retriever, suka, pośrednia - Cabrol-Amicor BONITA DE KALVARIE Wilczyński Artur - Poznań
Golden Retriever, suka, pośrednia - GOLDI Buklowe Marzenie (FCI) Morzyszek Anna - Łódź
Golden Retriever, suka, pośrednia - ZABAWKA GORDIUS POLAND FCI Malitka Bożena, Monika - Warszawa
Golden Retriever, suka, otwarta - NICE DAISY Gwiazda Dawida Śliwa Martyna - Katowice
Golden Retriever, suka, otwarta - EVITA Bon Voyage Jarosz Agnieszka - Dobieszowice
Golden Retriever, suka, otwarta - EX ANIMO PRO ADSUM Kaprys Rejenta Wojcieszak Katarzyna Magdalena Chmielewska-
Opatówek
Golden Retriever, suka, otwarta - GLORIS Korem Molenda Małgorzata - Ogrodzieniec
Golden Retriever, suka, otwarta - GWYNETH GOLDIE Artesia Bohemica Turynova Martina - Svoboda Nad Upou
Golden Retriever, suka, otwarta - IKA NYCKY Algarobos Kulczyńska Małgorzata - Murów
Golden Retriever, suka, otwarta - JAGODA Z REKSIOWEJ KOMAJDÓWKI Kamiński Jerzy - Opole
Golden Retriever, suka, otwarta - LILI z Żywieckiej Kotliny Halama Beata - Bąków
Golden Retriever, suka, otwarta - TEMIDA z Wilczych Lugow Giczela Irena - Grzegorzew
Golden Retriever, suka, otwarta - VINTAGE Oligarchia Stępiński Andrzej - Sochocin
Golden Retriever, suka, otwarta - ESTO PERPETUA Kaprys Rejenta Tram Piotr - Kraków
Golden Retriever, suka, otwarta - DYSKRECJA Złoto z Wyspy Nilsson Luiza - Dobra k/Szczecina
Golden Retriever, suka, otwarta - KARMEN Gwiazda Dawida Biniaś Marta - Czechowice-Dziedzice
Golden Retriever, suka, otwarta - A THOUSAND KISSES DEEP Muddiest Gold FCI Czembor Łukasz - Ustroń
Golden Retriever, suka, otwarta - EMILY Bon Voyage Jarosz Agnieszka - Dobieszowice
Golden Retriever, suka, otwarta - A GROOVY KIND OF LOVE MUDDIEST GOLD FCI Czernecka Anna - Pszczyna
Golden Retriever, suka, otwarta - DONNA z Wyspy Bejmy Sitarska-Kuźniar Anna - Modlnica
Golden Retriever, suka, otwarta - DEELEYLA z Zielonego Łanu Kruszelnicka Krystyna - Opole
Golden Retriever, suka, otwarta - DARLA MONA Serewis Urszula Kornelia Serewis- Lubań
Golden Retriever, suka, otwarta - DANIKA MOIRA Primoris Szpakowska Iwona - Szprotawa
Golden Retriever, suka, otwarta - DAGA Adekatos Sławik Tomasz - Konopiska
Golden Retriever, suka, otwarta - Cabrol Amicor ALISA Z Majkut Tomasz - Międzyrzecz
Golden Retriever, suka, otwarta - BRITNEY Saltus Kohoutova Dana - Klimkovice
Golden Retriever, suka, otwarta - ASANGA GOLD SLAVIA Kantorska-Jaroszczuk Jolanta - Dobrzeń Wielki
Golden Retriever, suka, otwarta - ESENSJA z Sarniej Góry Bełzowska Katarzyna - Cianowice
Golden Retriever, suka, użytkowa - SUMMERTIME of the Hellacious Acres Prokesz Judyta Andrzej Stępiński- Kraków
Golden Retriever, suka, użytkowa - KREIZY Chlupate stesti Gabrielova Nikol - Bzenec
Golden Retriever, suka, użytkowa - CRAZE GIRL Famous Gold Kmochova Olga - Kolin
Golden Retriever, suka, użytkowa - ELEMENT BRENDA Misantos Kondelkova Lucie - Vrchlabi
Golden Retriever, suka, championów - AMERICAN BEAUTY Brama Słońca Krzemień Andrzej Damian Krzemień- Tychy
Golden Retriever, suka, championów - CARMEN Korem Magaj Ewa - Wrocław
Golden Retriever, suka, championów - Cheek to Cheek VODKA SUNRISE Tram Piotr - Kraków
Golden Retriever, suka, championów - XCITING Oligarchia FCI Nilsson Luiza - Dobra k/Szczecina




Temat: Autografy Kevins79
Piłkarskie:
Agbonlahor Gabriel (Aston Villa)
Agger Daniel (Liverpool FC)
Altintop Halil (Schalke 04)
Asamoah Gerald (Schalke 04)
Baszczyński Marcin (Wisła Kraków)
Beckham David (AC Milan)
Błaszczykowski Jakub (Borussia Dortmund)
Cantoro Mauro (Wisła Kraków)
Cech Petr (Chelsea FC)
Chinyama Takesure (Legia Warszawa)
Choto Dickson (Legia Warszawa)
Cudicini Carlo (Tottenham Hotspur)
Dudka Dariusz (AJ Auxerre)
Engel Jerzy
Essien Michael (Chelsea FC)
Evra Patrice (Manchester United)
Ferguson Sir Alex (trener - Manchester United)
Frei Alexander (Borussia Dortmund)
Fuchs Christian (VFL Bochum - 4x)
Giza Piotr (Legia Warszawa)
Heitinga John (Atletico Madryt)
Henry Thierry (FC Barcelona)
Hitzlsperger Thomas (VFB Stuttgart)
Iwański Maciej (Legia Warszawa)
Kalou Salomon (Chelsea FC)
Kiełbowicz Tomasz (Legia Warszawa)
Kringe Florian (Borussia Dortmund)
Kukiełka Mariusz (Energie Cottbus)
Lampard Frank (Chelsea FC - 2x)
Lewandowski Robert (Lech Poznań)
Mucha Jan (Legia Warszawa)
Obi Mikel John (Chelsea FC)
Pogatetz Emanuel (Middlesbrough - 2x)
Rocki Piotr (Legia Warszawa)
Sahin Nuri (Borussia Dortmund)
Santa Cruz Roque (Blackburn Rovers)
Sneijder Wesley (Real Madryt)
Solskjaer Ole Gunnar (Manchester United)
Szala Wojciech (Legia Warszawa)
Szałachowski Sebastian (Legia Warszawa)
Terry John (Chelsea FC)
Valbuena Mathieu (Ol. Marsylia)
Van der Sar Edwin (Manchester United)
Van der Vaart Rafael (Real Madryt)
Vidic Nemanja (Manchester United)
Xavi (FC Barcelona)
Zola Gianfranco (West Ham United)

Nadrukowane piłkarskie:
Ajax Amsterdam
Chelsea Londyn
Manchester United

Formuła 1/sporty wyścigowe:
Alonso Fernando (ING Renault F1)
Asmer Marco (BMW Sauber - nadruk)
Chambers Mike (TECH Racing)
Chamberc Tracey (TECH Racing)
Glock Timo (Panasonic Toyota F1)
Heidfeld Nick (BMW Sauber)
Hołowczyc Krzysztof (Orlen Team)
Klien Christian (BMW Sauber - nadruk)
Kubica Robert (BMW Sauber)
Piquet Jr. Nelson (ING Renault F1)
Schumacher Michael (Ferrari F1)
Trulli Jarno (Panasonic Toyota F1)

Piłka Ręczna:
Bitter Johannes (HSV)
Flohr Matthias (HSV)
Gille Bertrand (HSV)
Gille Guillaume (HSV)
Grimm Heiko (HSV)
Grundsten Nicklas (HSV)
Hens Pascal (HSV)
Jansen Torsten (HSV)
Kröger Herbert (HSV)
Lacković Blaźenko (HSV)
Lijewski Krzysztof (HSV)
Lijewski Marcin (HSV)
Lindberg Hans (HSV)
Niemeyer Arne (HSV)
Sandström Per (HSV)
Schröder Stefan (HSV)
Schult Jan (HSV)
Schwalb Martin (trener - HSV)
Stojanovic Goran (asystent - HSV)
Torgovanov Dimitri (HSV)
Velyky Oleg (HSV)

Pozostałe sporty:
Ainslie Ben
Andrzejuk Robert
Bergqvist Kajsa
Björkman Jonas
Bartosowa Hana
Czapla Łukasz
Federer Roger
Guzowska Iwona
Jarosz Jakub (PGE Skra Bełchatów)
Korzeniowski Robert
Kowalczyk Justyna
Kusznierewicz Mateusz
Motyka Tomasz
Nęcek Zbigniew
Phelps Michael
Rosner Milena
Schlierenzauer Gregor (3x)
Sekerova Zuzana
Sikora Tomasz
Qian Li
Qiao Zhou
Thorpe Ian
Thürig Karin (2x)
Wiercioch Adam (3x)
Zagumny Paweł (AZS Olsztyn)
Zawrotniak Radosław
Życki Dominik

Muzyka:
Alchemist Project (płyta + zdjęcie)
Blunt James - nadruk
Borys Stan
Boys
Chylińska Agnieszka
Czerwone Gitary
Czerwony Tulipan
Danzel
De Mono (płyta)
Elektryczne Gitary
Golden Life (płyta + zdjęcie)
Grupa Operacyjna
Harlem
In Grid (3x)
Jarocka Irena
Kasa Chorych
Kombii
Kozidrak Beata
Lesz Natalia
Lombard
Łzy
Metallica - nadruk
Miśkiewicz Dorota
OPUS
Prońko Krystyna
Rammstein
Raz Dwa Trzy
Rozmus Robert
Ryan Kate
Steczkowska Justyna
Sumptuastic
Torres Jose
Van D. Krist

Aktorzy/Aktorki:
Baczyńska Matylda
Barciś Artur
Bończyk Olga
Depp Johnny (nadruk)
Fijał Ada
Glinka Katarzyna
Kalus Bogdan
Kudelski Robert
Liszowska Joanna
McGregor Ewan
Miko Izabela
Nowakowska Karolina
Okraska Paweł
Orman Aldona
Płoszajski Łukasz
Seweryn Hanna
Travolta John

Rozrywka:
Constantine Sussanah
Daniec Marcin
Grupa MoCarta
Kabaret Ani Mru Mru
Kabaret Elita
Kabaret Jurki
Kabaret Limo
Kabaret Młodych Panów
Kabaret Skeczów Męczących
Lazar Witold
Lewandowska Ewa
Majewski Szymon
Mercier Isabelle
Niedźwiecki Marek
Orłoś Maciej
Pavlović Iwona
Pawlikowska Beata
Piasecki Krzysztof
Ramsay Gordon
Rowe Mike
Rusin Kinga
Wachowicz Ewa
Wojciechowska Martyna
Woodall Trinny

Polityka:
Blair Tony
Kaczyńscy Maria i Lech (nadruk)
Koczorowski Krzysztof
Kwaśniewski Aleksander
Merkel Angela
Sarkozy Nicholas (nadruk)
Wulff Christian

To moja kolekcja (nie rozpisuję członków zespołów). Pozdrawiam :)[/b]



Temat: M jak Miłość [Obsada]
Obsada

Aktualna

Aktor Rola Status
Teresa Lipowska Barbara Mostowiak 2000 -
Witold Pyrkosz Lucjan Mostowiak 2000 -
Małgorzata Pieńkowska Maria Zduńska 2000 -
Dominika Ostałowska Marta Mostowiak 2000 -
Kacper Kuszewski Marek Mostowiak 2000 -
Joanna Koroniewska Małgorzata Mostowiak 2000 -
Małgorzata Kożuchowska Hanka Mostowiak 2000 -
Rafał Mroczek Paweł Zduński 2000 -
Marcin Mroczek Piotr Zduński 2000 -
Katarzyna Cichopek Kinga Zduńska 2000 -
Adrian Żuchewicz Łukasz Mostowiak 2007 -
Julia Paćko Anna Wojciechowska 2007 -
Krystian Domagała Mateusz Mostowiak 2002 -
Marcjanna Lelek Natalia Mostowiak 2004 -
Iga Kreft Ula Mostowiak 2007 -
Paweł Okraska Michał Łagoda 2000 - 2004, 2007 -
Przemysław Cypryański Jakub Ziober 2006 -
Aktorzy Drugoplanowi
Tadeusz Chudecki Henryk Wojciechowski 2007
Ewelina Serafin Katarzyna Kociołek 2000 -
Anita Jancia Jolanta Kowalska 2000 - 2004, 2006 -
Joanna Jędryka Krystyna Cholakowa 2000 -
Andrzej Precigs Zbigniew Filarski 2000 -
Hanna Mikuć Krystyna Filarska 2001 -
Maja Hirsch Izabela Marczak 2001 -
Maria Maj Lucyna Banasik 2001 -
Dominika Figurska Ewa Skalska 2001 - 2007, 2007-
Piotr Miazga Sebastian Kociołek 2002 -
Nastka Chorosińska Ola Nowicka 2003 - 2007, 2007-
Jacek Lenartowicz właściciel klubu OAZA 2003 -
Jacek Poniedziałek Rafał Lubomski 2003 - 2006, 2007 -
Hanna Bieluszko Renata Zakrzewska 2003 -
Marek Kaliszuk Boguś 2004 - 2005, 2007 -
Piotr Bajtlik Adam Leszczyński 2004 - 2005, 2007 -
Agnieszka Warchulska Alicja Schmidt 2004 - 2005, 2007 -
Michał Chorosiński Leszek Skalski 2004 - 2006, 2007 -
Maciej Dancewicz Arkadiusz 2005 -
Jerzy Gudejko Mariusz Żurawski 2006 -
Marietta Żukowska Marzena Sadowska 2006 - 2007, 2007 -
Ewa Gorzelak Dorota Stadnicka 2006 -
Martyna Peszko Celina 2006 -
Bożena Stachura Grażyna Raczyńska 2006 -
Grażyna Leśniak-Dangel Honorata Porębska 2006 -
Anna Janocha Julia Porębska 2006 -
Igor Michalski Stanisław Nowicki 2006 -
Tadeusz Chudecki Henryk Wojciechowski 2007 -
Ewa Konstancja Bułhak Matylda Górska 2007 -
Andrzej Młynarczyk Tomasz Chodakowski 2007 -
Jadwiga Gryn Joanna Chrząszcz 2007 -
Wojciech Traczyński Krzyś Jankowski 2007 -
Jolanta Żółkowska Anna Jankowska 2007 -
Krzysztof Wieszczek Dariusz 2007 -
Grzegorz Małecki Szymon Gajewski 2007 -
Julia Wróblewska Zosia 2007 -
Laura Samojłowicz Majka Chojnacka 2007 -
Marek Ślosarski Chojnacki 2007 -
Anna Gigiel Zuzanna 2007 -
Gabrysia Pietrucha Gabrysia „Gabi” 2008 -
Beata Buczek-Żarnecka Chojnacka 2008 -
Piotr Dzięcielski Wolski 2008 -

Główni odtwórcy, którzy odeszli z serialu
Aktor Rola Status
† Mariusz Sabiniewicz † Norbert Wojciechowski 2000 - 2007
Cezary Morawski † Krzysztof Zduński 2000 - 2005
Franciszek Przybylski Łukasz Mostowiak # 1 2000 - 2006
Robert Gonera Jacek Milecki 2000 - 2006
Emil Karewicz † Zenon Łagoda 2000 - 2001
Joanna Sydor Teresa Makowska 2002 - 2006
Steffen Möller Stefan Möller 2002 - 2007
Agnieszka Fitkau-Perepeczko Simona Möller 2003 - 2007
Marcin Bosak Kamil Gryc 2003 - 2006

Drugoplanowi (odeszli, lub czasowo nie występują)
Aktor Rola Status
Anna Zagórska Sędzia Ula (Zuza) Kowalska 2000 - 2006
Barbara Horawianka Jadwiga Zduńska 2001 - 2004
Ewa Wencel Janina Nowicka 2002 - 2006
Edward Lubaszenko Teodor Nowicki 2004 - 2006
Krzysztof Bień † Teodor Leszczyński 2006 - 2007
Edward Żentara Tomasz, kolega Marii 2000 - 2003
Henryk Talar Wiktor Gradoń 2000 - 2003
Rafał Królikowski Konrad Badecki 2001 - 2002
Hubert Zduniak Janek Rogowski 2001 - 2002
Marcin Stec Marcin Sadowski sąsiad młodych Zduńskich 2006 - 2007
Paweł Nowisz Marian Kalisiak z przetwórni 2000 - 2003
Monika Obara Elżbieta Moller 2003 - 2007




Strona 1 z 2 • Znaleźliśmy 37 wyników • 1, 2